Solar Sistemle mini aydinlatma sistemi kurmak yardim

Çakmak şarj cihazi alıp aküye direkt takarsın o zor değil de 4-5w LED ampul zor ama 7w bulunuyor. Onu takarsan istediğin olur.

İstersen LED ampulü açıp içinden bir iki ledi iptal edip 5w yapabilirsin.
Oncelikle tesekur ederim görüşleriniz icin son bir sorum olacak 4 adet 7w ampulü ve tel şarjını acarsak 9ah jel ne kadar yakar bunları ve bunlarin hesabını net birsekilde nasil yapabilirim yeni olduğum için soruyorum kusura bakmayin

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
4x7=28 Watt
3000mA telefon şarjı için; 3x3.7=11,1 Watt

9Ah akü => 9x12=108 Watt => Yarısını kullanacak şekilde hesaplasak=>54 Watt

Aküde 54 - 11,1 = 42,9 Wh enerji kalır. Bu da yaklaşık bir buçuk saat zaman eder. Tek ampul olsa 6 saat yanar.

9ah akü bu LED lambanın 1 adedini 12 saat yakar ama akü dibi vurur. Yalnız bu LED lamba çok parlak. 1 adedi mutlu eder. 7Ah aküler standart ve daha ucuz. 2 adedi bence tam olur.
Ama cep telefonunu unutuyorsunuz bir cep telefonu ortalama 5000mah ve bu bu 5 amper eder iki adet 7amper yerine daha fazla amper gerekebilir sanıırım

Ben kendi telefonuma göre hesap ettim. Yani 5000mA'lık bataryalı telefon için, 18 watt ayırmak lazım.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri