Solar şarj kontrol cihazı

Edverd

Üye
Benim elimde 10 amperlik bir sarj kontrol cihazi vae birde 18amperlik bir aku var solar sarj kontrol cihazinin âkim degeri gunes paneli girisi icinmi aku girisi icinmi yada her ikisi icinmi cevap verirseniz sevinirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Benim elimde 10 amperlik bir sarj kontrol cihazi vae birde 18amperlik bir aku var solar sarj kontrol cihazinin âkim degeri gunes paneli girisi icinmi aku girisi icinmi yada her ikisi icinmi cevap verirseniz sevinirim.
Güneş paneli girişi için olan değerdir 10 amper. Akü kapasitesi tamamen size kalmış. Şarj kontrol cihazıyla ilgisi yok.

10A- 20A -30A olarak verilen değerler rated current şarj kapasitesi anma akım değeridir. Girişi çıkıştan ayrı düşünmek doğru değildir fizikte temel prensip ne verirseniz onu alırsınız arada sadece kayıplar vardır.
Özetle sorunuz benim sol ayağım mı yoksa sağ ayağım mı yürümemi sağlıyor cinsinden bir soru olmuş !

Bu konuda nette envayi çeşit bilgi var. Videoyu izlemeni tavsiye ederim.

Hocam tam doğru değil dediğin. Mppt cihazlarda 10A girersen 12.5 A alırsın. Güç olarak dediğin doğru ama akım olarak yanlış oluyor. Ama bu cihaz için doğru.

Aynen öyle, merak eden için 18voltta 10 amper veren panel 12.5v bir aküye mppt ile 18x10 /12.5 = 14.4 amper aküye basabiliriz.

Kayıpları ihmal edersek.. kayıplar %5 civari

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,466
Son üye
Only Black

Yeni konular

Geri