sokaktan karşıdan karşıya ses aktarımı...?

mnahit

Üye
Aramızda araba yolu olan karşı binamızın zeminin alt katında bir mikrofona gelen sinyali bizim binamızın gene zeminin alt katına iletecek HAVADAN birses çözümü var mıdır? Ucuz yollusu var mıdır?

İki bina arasında araba yolu var, tahminen 8-10 metre binalar arası ancak dediğim gibi sinyalin hem karşı binadan yukarıya zemine ulaşması hem de bizim zeminden alt kata inmesi lazım... :(

Zemin den alkkat dedigin bodrum kat oluyor sanirim Telsiz kullan caycilarinkullandığı lisanssız pmr telsiz ler var alın öyle deneyin.
En ucuz yollusu bu

teşekkürler, baktım dediğinize
yalnız, alıcı tarafta ses biraz güçlü olması gerekiyor
"telsizden-hoparlöre" gibi bi sistem var mı
ya da bu PMR de alıcı telsizi sürekli açık tutup hoparlör bişeye bağlayabilir miyiz..!?

hatta mikrofon tarafında da sürekli açık bir mikrofon kullanmalıyız
yani her iki taraf ta yayın başladıktan sonra on-off bi müdahale yapmayacak
konuşmacı konuşacak, dinleyiciler dinleyecek..

teşekkürler, baktım dediğinize
yalnız, alıcı tarafta ses biraz güçlü olması gerekiyor
"telsizden-hoparlöre" gibi bi sistem var mı
ya da bu PMR de alıcı telsizi sürekli açık tutup hoparlör bişeye bağlayabilir miyiz..!?
Arkadaşım alıcı taraftaki tel sizin üstünde spekir hoparlör çıkışını ufak bir amfi ye bağlayarak yüksek ses alabilirsin mümkün verici tx kısmına telsizin wox özelliğini açarak mandala mayka basmadan konuşmacı konuşur problem yok bahettigim telsizin cikis gucu 500mw dir vede yasaldir sikinti problemin olmaz.
ikinci metod daha var wi-fi kablosuz mikrofonlar var vhf bandından çalışan camilerde görmüşsünüzdür sanatci larda yaka mikrofonu bununda menzili kapalı alanda 50mt geçmez ama sizin işinize yaramaz arada yol var diyorsun sen ve binalarin duvarlari kirisler,demirler frekansi olumsuz sekilde etkiler sen telsiz konusunu bir dene kaybin olmaz.

çok teşekkür ediyorum, sabrınızı zorlamadan son bir sorum var
bu vox özelliği kullanılırken her konuşmada o polis sinyali oluşacak mı?
yani yayın boyunca ses giriş çıkışlarında polis mandal sesi gelecek mi?

Mekana ve koşullara bağlı 6 km menzil diyor

Elimde patlasın istemiyorum

Acaba anteni uzun olan Bi telsiz bu ortamda daha mı iyi olur? Tavsiyede bulunacak olan var mı?

Bir de şu "mandallama" sesi de olmamalı her VOX devreye girişinde..!!?​

Bluetooth çalışma frekansı nedir? Bu engebeli-zorlu mekan için Bluetooth hoparlörlü bi sistem düşünebilir miyiz?
Ya da wireless? Wireless hoparlör var mı?

Binaları-bodrum katlarını aşabilecek en sağlıklı sistem nedir... :(

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri