soğutmada elektrik bilgisi olan

kapkaro

Üye
soğuma sisteminde oluşabilecek elektrik arızaları ve sebepleri hakkında bilgisi olan varsa acil lazım yoksa kalacam

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Tam anlayamadım sorunu Şöyle bir bilgimi lazım;
Klima Çalışmıyor .... Şundan, bundan olur,
Yeterince Soğutmuyor.... Şundan, bundan olur,
Sesli Çalışıyor.... Şundan, bundan olur,
Uzaktan Kumanda Çalışmıyor.... Şundan, bundan olur,
Zaman ayarı Çalışmıyor.... Şundan, bundan olur,
????

soğuma sisteminde oluşabilecek elektrik arızaları ve sebepleri hakkında bilgisi olan varsa acil lazım yoksa kalacam

sevgili gençler ..
anlayamadığım bir nokta var bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim....
bizim zamanımızda okulda bir ders okutulurken bir kitabımız birde hocamız vardı hoca kitapta bahsedilen konuyu biraz detaylayarak biraz işin içine kendinden birşeyler katarak işler bizde o gün ders anlatımında haytalık yapmışsak açar kitaptan okur öğrenmeye çalışırdık...
şimdilerde ise olaymı değişti benmi yanlış anlıyorum meseleyi bilmiyorum.
bazı arkadaşlar işin hocası yardımcı kitabı dururken buralarda çeşitli vesileler ile konu açıp sanal bir biçimde birşeyleri hemencecik öğrenme copypaste yolu ile birşeyler hazırlama gayretindeler!!
arkadaşlar öğrenmenin bir sürü yolları var
ama burada bu şekilde öğrendiğiniz şeyler ne kadar ucucu bilmem farkındamısınız
gördüğüm şey kısaca kaba tabirle yumurta kapıya gelince hesabı oluyor...
bu işi öğrenmeniz için size verilen zamanı fırsatı harcayıp buralarda boşuna zaman kaybetmeyin bence ....
sevgiler
hakan

sevgili gençler ..
bizim zamanımızda okulda bir ders okutulurken bir kitabımız birde hocamız vardı hoca kitapta bahsedilen konuyu biraz detaylayarak biraz işin içine kendinden birşeyler katarak işler bizde o gün ders anlatımında haytalık yapmışsak açar kitaptan okur öğrenmeye çalışırdık...
bazı arkadaşlar işin hocası yardımcı kitabı dururken buralarda çeşitli vesileler ile konu açıp sanal bir biçimde birşeyleri hemencecik öğrenme copypaste yolu ile birşeyler hazırlama gayretindeler!!
bu işi öğrenmeniz için size verilen zamanı fırsatı harcayıp buralarda boşuna zaman kaybetmeyin bence ....
sevgiler
hakan

bencede kendin araştırman lazım piyasada bir çok kitap var ödevin ise bence kendin yapman lazım ki birşeyler ögrenmiş ve emek harcamış olasın emek olmadan yemek olmaz. arkadaşlara bende katılıyorum

tabi kendi öğrenmesi lazım kendi yardım isteyince git kendin öğren oldu şimdi başka zaman olsa böyle böyle yapsan dahi iyi olur diye ders verende oldu yerse elma yemezse bişey yok ;)

sevgili gençler ..
sevgiler
hakan

Hakan Hocam Ağzına sağlık, Ağzımdan aldın. Aynen dediğin gibi bizde bahsettiğin şekilde gördük öğrendik ve uyguladık. Lakin Millenium la birlikte gelen bu yöntem gördüğüm kadarı ile ilkokuldan itibaren hocaların da desteğini almış durumda. Tabir şu "İnternet ödevi"... Okadarda eski değilim ama bende CopyPaste öğrenimine çok içerliyorum. Saygılarımla...

hocam haklısınız ama bi sorsaydınız ilk baş bu ödev hazırlamalar bildiğimiz ödev gibi algılanmasın okulda ilk baş biz anlatıyoruz daha sonra hocamız anlatıyor ve daha iyi anlıyoruz hocamızın böyle yapmasının nedeni copy paste değil derse hazırlıklı gelme yani ezber eğitim politikasını yenme

hocam haklısınız ama bi sorsaydınız ilk baş bu ödev hazırlamalar bildiğimiz ödev gibi algılanmasın okulda ilk baş biz anlatıyoruz daha sonra hocamız anlatıyor ve daha iyi anlıyoruz hocamızın böyle yapmasının nedeni copy paste değil derse hazırlıklı gelme yani ezber eğitim politikasını yenme

sevgili kardeşim
ilk açtığın mesajdaki ifadelerini bir gözden gecirmende fayda var o zaman
ilk mesajda şu cümleler olsa idi*xxx konusunda yeterli kaynak bulamadığımdan hazırlamakta olduğum konu yetersiz kalmaktadır bu konuda bana yardımcı oabilirmisiniz** ilk koşanlardan biri olurdum inan
yazdıklarım kişisel olarak kesinlikle algılanmasın yukarıdaki örnek aynen benim çoçuklarımda da bizzat yaşadığım bir deneyimden edindiğim izlenimdir...

tabi kendi öğrenmesi lazım kendi yardım isteyince git kendin öğren oldu şimdi başka zaman olsa böyle böyle yapsan dahi iyi olur diye ders verende oldu yerse elma yemezse bişey yok ;)

hayata bakılan pencereler kişiden kişiye değişir sevgili kardeşim
senin baktığın pencere ile benim baktığım pencere arasında sanıyorum kot farkı var ondandırki frekanslarımız uymadığı gibi ince nüansları da farklı pencerelerden görüyor ve yorumluyoruz...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,022
Son üye
Azatt

Yeni konular

Geri