Siz olsanız kaça yaparsınız?

sen burada bilgini ve tecrübeni satacaksın, o yüzden fiyatını çok düşük tutma,

selam arkadaşlar 120dairelik tünel kalıp işim var teklif vercem sadece benden beton borusunu istediler dairelerin desantı ve sigorta kutuları dahil
3 blok tek vinc

fiyatlar nekadar daire başı bilenvarmı arkadaşlar sadece desant ve beton borusu tünel kalıp

arkadaşlar güzel öneriler sunmuşlar ama ben de şöyle eklemek isterim, işçilik. malzeme fiyatlarını bayındırlık fiyatlarından edinebilirsin, bu fiyatlarıda bayındırlığın hersene çıkan kitabından veya eskilasyon katsayıları kullanarak gecmiş seneki kitaplarından faydalanarak belirleyebilirsin, otomasyon yazılımını ise ne fazla uç nede az göster ama bunu nasıl yapacağım dersen profesyonel olarak yap, yani kendine bir saat fiyatı belirle ve bu fiyat üzerinden kaç saat ve ya kaç dakika harcamışsan ona göre fiyat çıkar, kalkıp 1saatte tamamladığın bir yazılımı için 1000 lira istenmez bu ya tutarsa yöntemi ilerde sana kaybettirir ve hakkın olanı değil fazlasını almış olursun, veya tam tersi 15 gün uğraşırsanda ona göre ücret alırsın, bu programı benden daha iyi yapan olmaz havalarına girmek doğru değil, ben herhangi bir plc programını 15 gün inceleyerek istediğim programı yapabilirim,
bu soylediklerin yanlış anlaşılmasın sadece profesyonel yazılım fiyat belirlemede bu teknik kullanılır anlatmak istediğim bu,
ayrıca servis demişsin, bunun fiyatınıda ayrıca belirlemek durumundasın, servis durumunu yaptığın sistemin yaklaşık olarak arıza yapma aralığını göz önüne alarak yapmalısın,

ben orta düzetyde plc biliyorum çeşitli kurslarla kendimi geliştirip ileri seviye de bir plc programcısı olma istiyorum sizce bu piyasa yenileri kaldırırmı iş bulurmuyum ?

önce vicdanını sorgula + kendin için en iyisini kendin bilirsin
ve yapacağın işte kendinden emin ol reklam birkere para kazanmaktan daha iyidir.
başarılar.

ben orta düzetyde plc biliyorum çeşitli kurslarla kendimi geliştirip ileri seviye de bir plc programcısı olma istiyorum sizce bu piyasa yenileri kaldırırmı iş bulurmuyum ?

herkeşin yaşamında bir umut var umut dünyası kalbini dinle başarılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri