Simatic Manager'de Otomatik DB açtırmak.

selamidal

Üye
Arkadaşlar Merhaba;

Simatic manager'de otomatik DB açma hakkında bilgi verir misiniz?
Panelden reçete girip, kaydettikçe bu reçete bilgileri PLC'de saklamak istiyorum.
(cpu 314,panel ktp serisi,dil ladder)
Teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar Merhaba;

Simatic manager'de otomatik DB açma hakkında bilgi verir misiniz?
Panelden reçete girip, kaydettikçe bu reçete bilgileri PLC'de saklamak istiyorum.
(cpu 314,panel ktp serisi,dil ladder)
Teşekkürler

Panelden reçete girdiğimiz tag diyelimki MD60 olsun md60 a bilgi girildiğinde i124.0 tetiklenirse önceden açılan data bloklara word olarak bilgi girer... Umarım sorunuzun çözümü için yol gösterici olur. (programdaki data blokta yazılabilecek son adres 8.0 alınmıştır.)

Kod:
A I 124.0 //I124.0 UYARILMADIYSA
FP M 0.0
JCN SON //SON ETİKETİNE SIÇRA
OPN DB 1
LAR1 MD 60 //MD60 İÇERİĞİNİ AR1 E YÜKLE
L MW 124 //MW124 İÇİNİ
T DBW [AR1,P#0.0] //AR1+0.0 GÖSTERDİĞİ DATA BLOĞA YUKLE
+AR1 P#2.0 //AR1 İ 2 ARTTIR
TAR1 MD 60 //VE MD60 A YÜKLE
L MD 60 //MD60 İÇERİĞİ 8 E EŞİT BÜYÜKSE
L P#8.0 //SİL ETİKETİNE SIÇRA
>=D 
JC sil
SON: BEU 
sil: L 0 //MD60 İÇERİĞİNİ
T MD 60 //SIFIRLA
BEU

Moderatör tarafında düzenlendi:
otomatik db ile ne demek istediğinizi tam anlayamadım ama S7300 tarafında tanımladığınız bir DB'ye her halukarda Panel tarafında recete değişikliklerini kaydedebilirsiniz. Körfez arkadaşında dediği gibi bir buton olabilir "Recete Kayıt" mesela, operatör bu butona basmasıyla siz PLC tarafına setlenmiş bir bit gönderir ve ekranda IO'larda yazan bilgileri tanımladığınız Recete numarasına göre kaydını gerçekleştirisiniz.
İyi çalışmalar..

Forum istatistikleri

Konular
128,351
Kullanıcılar
450,205
Son üye
ahmtmtlu

Yeni konular

Geri