Sigortayı kaldırdım elektrik yok

Küçük bir DC motora 220v verdim motor patladı sigorta attı. Sonra sigortayı kaldırdım ama prizlerde elektrik yok. (Aydınlatmanın sigortası ayrı) Prizi söktüm kablolarda tahribat yok.(Şimdi farkettim üst katın hiçbir prizinde yok. Aşağı katı kontrol etmedim.) Buatlara bakmaya üşendim. Acaba sorun nereden kaynaklanıyor?

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sigortanın girişinde elektrik varmı baktınızmı eğer varsa ya sigorta bozulmuştur yada bir kaç kere daha aç kapa yapın girişte yoksa daire girişine bakmanız lazım...

sigortanın girişinde elektrik varmı baktınızmı eğer varsa ya sigorta bozulmuştur yada bir kaç kere daha aç kapa yapın girişte yoksa daire girişine bakmanız lazım...
Bakmadım herkez uyuyor ve üst kattaki tüm prizlerde elektrik yok ama üst kattaki prizlerin hepsi ayrı sigortalara bağlı.

bence sende yat geç oldu sabah dinlenik kafayla bakarsın :D:D:D daire girişinden kaynaklanabilir diyecem ama ordan olsa aydınlatmalar yanmaz...

3 faz giriş sigortasından biri atmıştır.
Bende öyle düşünmüştüm

Küçük bir DC motora 220v verdim motor patladı sigorta attı. Sonra sigortayı kaldırdım ama prizlerde elektrik yok. (Aydınlatmanın sigortası ayrı) Prizi söktüm kablolarda tahribat yok.(Şimdi farkettim üst katın hiçbir prizinde yok. Aşağı katı kontrol etmedim.) Buatlara bakmaya üşendim. Acaba sorun nereden kaynaklanıyor?
İki gün önce sorunu çözdüm fazlardan birinin sigortası atmış

profiline baktımda yasını 13 yazmışşın eğer doğruysa lütfen hiçbir şeye elleme yat uyu sabah babana söyle o halleder ...
Evet doğru. Babama söyledim ama kendim halettim.¿

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri