Sigortadan gelen ses neden olur

Merhabalar bir konuda desteklerinizi rica ediyorum.Arçelikten ekolojik 18000btu A++ sınıfı klima aldım 10gün kadar günde 1-2saat kadar kullanıp başka bi ile 3ay gitmek zorunda kaldım daha sonra dönüşte havalar soguk diye klimayı sıcak modda açtım koridora geldigimde daire girişlerinde bulunan sigortaların bulundugu kutudan değişik bi ses geliyodu bende hemen klimayı kapatıp servisi aradım servis klimayı götürüp inceledi klimada sorun yok deyip geri getirdi tesisatınız sorun var dediler bina henüz 5 aylık ona ragmen iç tesisata baktırdım simens sigorta taktırdım ve hala o ses geliyor evde aynı anda ufo ütü fırın çalısıyo ses yok ama klima çalısınca o sesi duyuyorum nedeni nedir acaba Servis ic daire tesisatınıda sorun yok bu sefer nötr hattı falan dedi pekte anlamıyorum yardımcı olun lütfen

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sigortalar bunlar

Ekli dosyalar

• 34ECC834-9921-417D-B7D0-9DB1CD334183.jpeg
    34ECC834-9921-417D-B7D0-9DB1CD334183.jpeg
    286.3 KB · Görüntüleme: 214
Klima çalışırken Sigortaları tek tek kapatıp hangisinin Klima'yı çalıştırdığını bir tespit edin.

Sigortaları alttan ve üstten güzelce sıkınız kablolarda gevşemede olabilir. Yine ses yapıyorsa klimaya giden kabloyu başka sigorta da deneyin yine ses yapıyorsa sigortayı değiştirebilirsin.

Klima çalışırken Sigortaları tek tek kapatıp hangisinin Klima'yı çalıştırdığını bir tespit edin.
Elektrikci cagırdım tespit ettirdim ama klimaya giden hattı hangisine taksak ondan ses geliyor

Sigortaları alttan ve üstten güzelce sıkınız kablolarda gevşemede olabilir. Yine ses yapıyorsa klimaya giden kabloyu başka sigorta da deneyin yine ses yapıyorsa sigortayı değiştirebilirsin.
Önceki sigortalar makel 25b di ve 5 ay önce taktırmıstım suan hepsini 32b ile elektrikci degistrdi hala ses var

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri