sigorta, linye,sorti,buat yardım

alem34

Üye
hayırlı Bayramlar arkadaşlar herkese
arkadaşlar kayın pederim evi geçen sene sobadan dolayı yangın çıktı ve yandı şuan evi baştan topladık sayılır
elektrik tesisatını birisi çekmiş kaba taslak bırakmış linye hattı buat ve sortiler yapılmış kıytırıktan
şimdik arkadaşlar kayın pederim elektrikçiden sigorta almış elektrikçi 1 adet kaçak akım rölesi 2 adet 16a B sigorta ve 1 tane 40a c ve şuan hatırlayamadıgım 1 sigorta daha var c değerinde toplam
1 adet KAR -- 2 adet 16A B --1 40A C -- 1 adet değerini hatırlamıyorum C sigorta var
linyelerden buatta sadece faz nötr ve toprak gidiyor priz ve lambaları bir şekil demi bağlamam gerek bu durumda ayırmam zor sanırım tek hat olduğu için nasıl yapmalıyım akıl verirseniz sevinirim ben 16a sigortaları lambalar için kullanmak istiyordum ama hat tek çekilmiş nasıl yapmalıyım teşekkürler
hangi sigortayı nasıl kullanmam gerek

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
hayırlı bayramlar , geçmiş olsun !!!
işten anlayan elk bulun .

40 amper C ana siğorta değilse çok fazla !!!
ve
siğorta sayısı az .

sayaç panosundaki siğortaların vs gibi kaç amperlik + tipi ( b / c )takılmış yazın
ve
daire siğorta panosu fotoğraflarını yayınlayın .
tüm kabloların durumu aydınlatma / priz / sayaçtan gelen kablo daire siğorta kutusuna ( kolon hattın )
doğruluğunu elk gösterin . tüm siğorta kaçak akım röleleri ( yanğın 300mA ve koruma 30mA +amperi ? )

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .

hayırlı bayramlar , geçmiş olsun !!!
işten anlayan elk bulun .

40 amper C ana siğorta değilse çok fazla !!!
ve
siğorta sayısı az .

sayaç panosundaki siğortaların vs gibi kaç amperlik + tipi ( b / c )takılmış yazın
ve
daire siğorta panosu fotoğraflarını yayınlayın .
tüm kabloların durumu aydınlatma / priz / sayaçtan gelen kablo daire siğorta kutusuna ( kolon hattın )
doğruluğunu elk gösterin . tüm siğorta kaçak akım röleleri ( yanğın 300mA ve koruma 30mA +amperi ? )

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .
IMG_4306.JPG

hocam ayrıyetten 40 B sigorta da var ihlas şofben e bağlamışım ben bunu panodaki 40C olana mutfakta bulunan 4 prizi bağladım oda daki lamba ve prizleride 16 olanlara bağlamayı düşünüyorum bugün buat bağlantılarını çoğunu bitirdim sıkıntı yok şuan için sadece sigorta panosunda tereddütte kalıyorum 2+1 oda

SAĞOLDA ?????????

kendi başına yapma !!! işten anlayan elk ustası bulun .
ikinci geçmiş olsun , demek zorunda kalacağız .

40 amper siğortalar sadece ana siğorta olablir . SAKAT !!!
bina sayaç panosunda 40 amper 300mA yangın siğortası varmı ?
veya tüm binaya bir adet takılmış olabilir bu da bir arızada tüm binanın elk gider .
tek takılması iyi her daire için .

aydınlatma ve priz devreleri aynı siğorta olmaz ( eskiden oda başına siğorta konurdu teknoloji ilerledi prizler siğortadan direk olması gerekir . ( yüksek akım çekenler )
her cihaz için siğorta ( priz ) buzdolabı + çamaşır mak + bulaşık mak + elk ) fırın ( 16 amper ) karşılığda 2.5 kablo vs gibi değerleri önemli , priz atlaması olmaz .

önce plan ve doğru elk usta ( işi bilen ) + elk tesisatı döşemek

DİKKAT : düğme yanlış iliklenirse diğer düğmelerde yanlış iliklenir .

SAĞOLDA ?????????

kendi başına yapma !!! işten anlayan elk ustası bulun .
ikinci geçmiş olsun , demek zorunda kalacağız .

40 amper siğortalar sadece ana siğorta olablir . SAKAT !!!
bina sayaç panosunda 40 amper 300mA yangın siğortası varmı ?
veya tüm binaya bir adet takılmış olabilir bu da bir arızada tüm binanın elk gider .
tek takılması iyi her daire için .

aydınlatma ve priz devreleri aynı siğorta olmaz ( eskiden oda başına siğorta konurdu teknoloji ilerledi prizler siğortadan direk olması gerekir . ( yüksek akım çekenler )
her cihaz için siğorta ( priz ) buzdolabı + çamaşır mak + bulaşık mak + elk ) fırın ( 16 amper ) karşılığda 2.5 kablo vs gibi değerleri önemli , priz atlaması olmaz .

önce plan ve doğru elk usta ( işi bilen ) + elk tesisatı döşemek

DİKKAT : düğme yanlış iliklenirse diğer düğmelerde yanlış iliklenir .
hocam bina değil burası gece kondu bir ev

hocam bina değil burası gece kondu bir ev

gecekondu da ( adı öyle ) buzdolabı + çamaşır mak. bulaşık mak + elk fırın + elk ısıtıcı + lambalar yok mu ?
yangın gecekondu + iskanlı + iskansız : ev ayırt ediyor mu ?
niye dünya markası k.a.k rölesi + siğortalar taktınız .
yanlış işlem yapıldıktan sonra dünya devi markamı sizi koruyacak sanıyorsun .
hayatın değerini bu gözle bakıyorsan yapacak hiç bir şey yok .
hayat sizin ama kendinize kıymayın .

Kolay Gelsin .

gecekondu da ( adı öyle ) buzdolabı + çamaşır mak. bulaşık mak + elk fırın + elk ısıtıcı + lambalar yok mu ?
yangın gecekondu + iskanlı + iskansız : ev ayırt ediyor mu ?
niye dünya markası k.a.k rölesi + siğortalar taktınız .
yanlış işlem yapıldıktan sonra dünya devi markamı sizi koruyacak sanıyorsun .
hayatın değerini bu gözle bakıyorsan yapacak hiç bir şey yok .
hayat sizin ama kendinize kıymayın .

Kolay Gelsin .
allah razı olsun içimi çok ferahlattın hocam sağol var ol

ama eminim ki gelen elektrikçi benim yaptığım montajın aynısını yapacak ben sadece sigorta kısmında takılmıştım neyse onu da bir şekilde hallederim sağolun

arkadaşlar kusuruma bakmayın ama elektrikçi çağırmayı bende düşündüm ama maddi sıkıntıdan dolayı çağıramadık gece kondu ev sağdan soldan yardımlarla bir şeyler yapılmaya çalışılıyor az buçuk bu işten anlıyorum işin ehli değilim sadece fikir alışverişi yapmak için sizden yardım istedim yardım edip etmemek tabi ki sizin elinizde her şey için çok teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri