Siemens Simotion Scout

uygulamanız kaç eksenden oluşuyor?

sistemde kullanacağız drive, motor vs. elemanları temin ettiniz mi?

Simotion, sinamics ürünlerinin temini konusunda yardımcı olabilirim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba arkadaşlar.benim tez konum simotion ancak hakkında çok az bilgim var.bana simotion ile alaka az çok farketmez ne önerirseniz yazınız lütfen.her türlü bilgi işime yarayacaktır.şimdiden teşekkürler...

Siemens Simotion Scout programının demosu yok benim bildiğim.lisanslı programı ise 2000-3000 euro galiba

arkadaşlar nasıl temin ederiz internetten:(

arkadasım mumkunse scout yerıne s7*300/400 tercih etmeni oneririm.aksi halde ciddibir scout programlama bilgisine sahip olman gerekiyor.

slm,
scout bulmak sorun değil hemen link atarım indirirsin fakat öğrenmek göbek çatlatır söyliyim, döküman bulmakta bile zorlanırsın, örnek çok az bulursun, hareket kontrol için süperdir, simotion kontrol üniteleri ile senkron çok eksenli servo uygulamaları yapılabilir, içinde birçok programlama gereci vardır ama tam anlamıyla öğrenmekz çok zaman alır.

Simatic Manager gibi değil bildiğim kadarıyla simülasyonu yok. Eğer elinde Simotion sistemleri varsa kullanabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,325
Kullanıcılar
450,167
Son üye
oygg

Yeni konular

Geri