siemens s7200 cpu 234 sorunu?

arkadaşlar elimde cpu234plc ve em235 analog ünitesi baglı bir hidrafor sistemi var. plc girişerinde bir sorun yaşadıgımdan dolayı plc çalışmıyor. bu gün içindeki yazılımı microwin v4.0 ile aldım ama işin aslı bi şey anlamadım.
yaptıgım denemelerde kullandıgım versiyonun cpu234 ile uyumlu olmadıgını anladım. ben bu plc yı hangı versıyonla kullana bilirim ve programın simulasyonunu hangı programla yapa bilirim.
bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim.
incelemek isteyene de program diyagramını gondere bilirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Kardeş S7 200'ün 234 diye bir modeli yok CPU224 olmasın. Ayrıca S7 200'ün bütün CPU'ları MicroWin 4.0 ile programlanır.
Hidrofor kontrolünde analog modül olduğuna göre; Hidrofor motoru sürücü ile çalışıyordur ve PLC Analog çıkış veren basınç sensöründen aldığı bilgiye bağlı olarak sürücüyü kontrol ediyordur.
Tam olarak sorunun nedir...?

Sayın basricakıcı plc üzerinden çektiğin programı gönderirsen yardımcı olmaya çalışırım. İnternette ve forumda S7-200 simulator diye arama yaparsan simülasyon için gereken programı ve anlatımları bulabilirsin.
[email protected]

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri