S7200 modülü bilgisayarım görmüyor

TalhaMURAT

Üye
Merhabalar
Elimde yeni aldığım işletim sistemi vista(vista home premium service pack 1) olan hp pavilion dv5 1021 laptop var. Manhattan marka seri portu USBye çeviren kablo aldım. Kabloyu tanıttım hatta elimde bulunan delta plc modülünü USB den görüyor. Fakat siemens s7200 CPU 224 te sorun yaşıyorum acaba nedeni işletim sistemimin vista olmasımıdır yoksa step 7 programı vistada modül görmede cırtlıkmı çıkarıyor yardımcı olursanız sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar
Elimde yeni aldığım işletim sistemi vista(vista home premium service pack 1) olan hp pavilion dv5 1021 laptop var. Manhattan marka seri portu USBye çeviren kablo aldım. Kabloyu tanıttım hatta elimde bulunan delta plc modülünü USB den görüyor. Fakat siemens s7200 CPU 224 te sorun yaşıyorum acaba nedeni işletim sistemimin vista olmasımıdır yoksa step 7 programı vistada modül görmede cırtlıkmı çıkarıyor yardımcı olursanız sevinirim.
öncelikle bir düzeltme yapayım.aldığınız ürün usb den seri porta dönüştürüyordur.şimdi ben sana xp dekini anlatayım sen ona göre vistada uygula çünkü ben vista az kullandım.
xp de bilgisayarım üzerindeyken sağ tık yapıp yönet i seçiyoruz.çıkan menüden aygıt yöneticisini seçiyoruz.ve com bağlantılar kısmından çeviricinizin kurulduğundan emin olun ve eğer çeviricinizin ismini görüyorsanız hemen yanında port numarası vardır.örnek olarak COM6 olsun.
şimdi microwin programını açın ve menulerden bağlantı ayarlarını bulunuz orada büyük ihtimalle COM1 seçilidir onu COM6 olarak değiştirin.

arkadaşlar vista kullanıyorsa yüklü olan programın üzerine verdiğim linkteki servis pakı yuklemesi lazım

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri