Siemens S7-300 Öğrenmek

Esselâmû aleyküm

Siemens S7-300 öğrenmek istiyorum, S7-300 ün fiyatları çok pahalı, onun yerine vipa plc serisini almayı düşünüyorum(Vipa plc lerin fiyatlarını bilmiyorum fakat forumda çok ucuz olduğu söyleniyor).Vipa plc yi alayımmı yoksa biraz daha para biriktirip s7-300 mü alayım.

S7 300 öğrenmeniz şartmıdır? Şöyleki siz çalıştığınız yerde başka marka plc kullanıyorsanız s7 300'ün size yararı ne olacak.

S7 300 öğrenmeniz şartmıdır? Şöyleki siz çalıştığınız yerde başka marka plc kullanıyorsanız s7 300'ün size yararı ne olacak.

Vipa PLC ile Siemens s7 300 PLC ler aynı yazılımla programlanabilmektedir. Sanırım arkadaş bunu kastedmek istiyor.

Sn.smyomekatronik;

Herzaman yeni birşey öğrenmek iyidir. gün gelir hiç lazım olmayan bir bilgi bize lazım olabilir.

sn smyomekatronik,

vipa plc lerin proglanması zaten step 7 manager ile yapılıyor. Vipa veya SİEMENS ile herhangi bir şekilde başlamak işi öğrenmektir. forumda 2. el olarak satılan ürünler var. uygun fiyatta. ancak siemens alacaksanız MPI kablo alacaksınız. MPI kablo versiyon olarak değişiyor. mesela step7 5.4 ü kullanıyorsanız mpı v 5.1 ile program atamazsınız. kablonuzda 5.4 serisi olmalı. VİPA plc alacaksanız rj 45 ile programlama imkanınız var. kablo ve plc ler uygun fiyatlı. MPI kablo fiyatına VİPA plc ve kablo alabilirsiniz.

burada öğrenmek için hangi plc olacağına kararı siz vereceksiniz.

hayırlı çalışmalar diliyorum,...

Esselâmû aleyküm

Siemens S7-300 öğrenmek istiyorum, S7-300 ün fiyatları çok pahalı, onun yerine vipa plc serisini almayı düşünüyorum(Vipa plc lerin fiyatlarını bilmiyorum fakat forumda çok ucuz olduğu söyleniyor).Vipa plc yi alayımmı yoksa biraz daha para biriktirip s7-300 mü alayım.

Merhaba SMYOMEKATRONIK

VIPA plc ler ile Simens S7-300 aynı donanım aynı görünüş ve aynı mühendisler tarafından üretilen ürünlerdir.VIPA PLC ler Simens S7-300 argesinde bulunan mühendislerin ürettiği PLC lerdir.Hatta Simens S7-300 den 40 kat daha hızlıdır.

Fiyat olarakta %30-%40 oranından Simens S7-300 den ucuzdur.

VIPA plclerin Türkiye Distribürötörü OTES ELEKTRONİK satışını gerçekleştirmektedir.

Firma PLC eğitimi de vermektedir.İletişime geçip eğitim talebinde bulunabilirsin...

İyi Çalışmalar...

VIPA made in Germany

Merhaba SMYOMEKATRONIK

VIPA plc ler ile Simens S7-300 aynı donanım aynı görünüş ve aynı mühendisler tarafından üretilen ürünlerdir.VIPA PLC ler Simens S7-300 argesinde bulunan mühendislerin ürettiği PLC lerdir.Hatta Simens S7-300 den 40 kat daha hızlıdır.

Fiyat olarakta %30-%40 oranından Simens S7-300 den ucuzdur.

VIPA plclerin Türkiye Distribürötörü OTES ELEKTRONİK satışını gerçekleştirmektedir.

Firma PLC eğitimi de vermektedir.İletişime geçip eğitim talebinde bulunabilirsin...

İyi Çalışmalar...

VIPA made in Germany

40 kat daha hızlıdır kısmı bana biraz abartılı geldi. Sonuçta vipa da olduğu gibi siemens te de hızlı PLC ler üretilmektedir. Zamanında kullandım hiç bir fark göremedim doğrusu.

bence vipa plc alman daha iyi olacak gibi çünkü vipa plc yi de simatic manager ile programlayabiliyorsun.bu yüzden de s7300 alarak çok para vermene gerek yok

40 kat daha hızlıdır kısmı bana biraz abartılı geldi. Sonuçta vipa da olduğu gibi siemens te de hızlı PLC ler üretilmektedir. Zamanında kullandım hiç bir fark göremedim doğrusu.

VIPA300S SPEED serisi plcleri kullanmanızı tavsiye ediyorum...
onaylı belgeleri de var...

Arkadaşlar,

VIPA SIEMENS karşılaştırmasında VIPA nın resmi sitesinde bulunan dosyalardan faydalanabilirsiniz.

Cevaplar için ALLAH(C.C.) razı olsun. Vipa plc almaya karar verdim, hangi modelini alayım.

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri