siemens s5 plc basp ve program atma sorunu

rapstar075

Üye
Merhaba arkadaşlar kısaca sorunu anlatmak istiyorum..dosta yüklü olan s5 programı vasıtasıyla plcye disketten program atmayı deniyorum plcyi bilgisayar komutuyla stop yaptırma işleminde tıkanıyorum stop yaptıramıyorum..program atma konusunda bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum..basp hatası almamızın nedeni dalgalanmadan kaynaklı plcnin kendini korumaya alması diye düşünüyoruz..fakat basp sürekli olarak yanmakta sönme durumu mevcut değil..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Anladığım doğrumu?;Plc stop'da, basp yanıyor ve hiçbir çıkış ledi yanmıyor,sen disketden programı yeniden yüklemek istiyorsun ve run'a geçiremiyorsun....

Plc run modunda iken ben yeniden program atmaya çalışıyorum disket üzerinden stop işlemi yaptırmayı denediğimde plc stop moduna geçmiyor..

Pc ve plc online oluyormu?

kullandığım bilgisayarda dos sistemi aracılığı ile plcye program atmaya çalışıyorum..plc ile bağlantı kurulduğunu moddan anlıyorum cycle kısmı on olarak görünüyor sistem eski olduğundan sıkıntıyı çözemedik henüz :(

Step 5' i çalıştır,kablo baglantısını yap ve S5 yazılımın ana menüde F4 ile online olup olmadığını görürsün.Offline ise F3 ile online olmayı dene.Olursa ok.!.Online olunca yüklenecek programın yerini belirtmen gerekecek bunuda tekrar Blocks'da program file 'de ayarlayacaksın.Online olunca yazılım ile plc'yi stop etmen için menü seçeneklerindeki plc konumuna gel oradaki stop plc konumuna enter---plc'nin stopa geçmesi gerekir.....ama programı yükleyebilmen için stop etmen lazım değil,yükleme esnasında genellikle zaten kendi stop eder ve yükleme sonrası ya elle switch ile yada yukarıdaki stop gibi start verebilirsin....

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri