Siemens sıwamat xl 53211 çamaşır makinesi

Makineyi yeni aldım öğrenciyim hangisi kısa süreli yıkama bilmiyorum bilgilerini lütfen yardımcı olabilir misiniz.
images (2).jpeg

benim makine AA kısa programı var 30 dakika her zaman orada kullanıyorum. hani makine senin senin kullanma kılavuzu var. onu sen okuyacaksın ve kriterleri sen belirleyeceksin. senin hijyen şartlarını biz bilemeyiz.

benim makine AA kısa programı var 30 dakika her zaman orada kullanıyorum. hani makine senin senin kullanma kılavuzu var. onu sen okuyacaksın ve kriterleri sen belirleyeceksin. senin hijyen şartlarını biz bilemeyiz.
Makinede kullanma kılavuzu falan yok tu sadece makine var 30 dereceye atıyorum 2 saat sürüyor nasıl kısa program anladım hangisine atmam gerekiyor bilmiyorum
Makinede kullanma kılavuzu falan yok tu sadece makine var 30 dereceye atıyorum 2 saat sürüyor nasıl kısa program anladım hangisine atmam gerekiyor bilmiyorum

Ekli dosyalar

• IMG20220420053217.jpg
    IMG20220420053217.jpg
    233.6 KB · Görüntüleme: 118
Tuşlar net değil fakat yıkama süresi ısı ile alakalı. Su sıcaklığını düşürdükçe yıkama süresi kısalıyor. Benim arçelik 30 dk ya filan düşüyor.

Merhaba. Bu makinede, örneğin "mini 30" gibi özel kısaltılmış yıkama programı, diğer makinalar gibi program-yıkama-sıcaklık seçimi kısmında bulunmayıp diğer makinelerden basit yapıdadır. Ancak onun yerine; makinanın en sağında açma-kapama anahtarının sağında yan yana 3 adet ve basılınca içe çöküp inen tuşlar vardır. 1. tuş sudan tasarruf, 2. tuş suda bekletme, 3. tuş ise zamandan tasarruf tuşudur. Zaman tasarrufu için bu 3. tuş üzerine basılıp o şekilde kullanılıyor. Seçilen tüm programlarda yıkama zamanını azaltmada sol baş kısımdaki sıcaklık-program ayar tuşu ayarından sonra 3. sıradaki bu tuşu makina çalışırken basılı tutarak toplam yıkama zamanından bir tasarrufu elde edersiniz.

Yani kısa yıkama zamanının seçimi; ayni eski tip elektro-mekanik tiplilerdeki gibi (arçelik 2200) olup yeni nesil elektronik çamaşır makinelerindeki (arçelik 8144 BJ) gibi değildir. Örneğin daha basit yapısından biri, açma-kapama düğmesinin çalıştırma-dondurma (çalışırken ek çamaşır eklemek için bu basılmaya bağlı) ayrı ayrı fonksiyonları bulunmayıp sadece açma-kapama işlevlidir ve 2. basılma işlevi yoktur. Yani en son çıkan elektronik makinelere göre kullanımı kolay ve sadedir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri