Siemens PLC ve Laptoplar Hak.

Bende başta ayni sorunu yaşadım ama DIJITUS marka USB-RS-232 çevirici işimi gördü.S7-200 ile haberleşme sorunu yaşamadım hiç..Piyasa fiyatı 27 ytl civarında..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bende USB- RS 232 dönüştürücüler kullandım fakat size önerim RS232 PCMCI kart olacaktır. USB dönüştürücüler çoğu zaman çoğu programda çalışsada sonuçta sanal port olduğu için bazen uyumsuzluk yaratıyor. PCMCI kartlar ise donanımsal olarakta com port gibi çalıştığı için daha kararlı.

Ben s7-200/300/400 için Siemens PC Adapter USB kullanıyorum. Seri port çeviriciyle birlikte seri bağlantı adaptörü kullanmaktan daha kolay ve sorunsuz.

Parça numarası 6ES7 972-0CB20-0XA0

Fiyatını yukarda bir arkadaş da yazmış. 350$ cıvarı...

COMPAQ NC6320 modelini alabilirsin.
4 tane usb, 1 tane rs232, 1 tane paralel port, 2 tane pcmcia portu var.
plc ile uğraşanlar için süper.

rs-232 / dp-mpi yada ppi çeviriciler maalesef usb-232 converter'lar ile çalışmıyor. s7-200 yada 300 ile çalışacaksanız ve cihazınızda 232 çıkışı yoksa tek seçenek pc adapter usb kalıyo. Bilgilerinize..

Arkadaslar OEM S7200-PC dahili usb-232 ceviricili kablolar 2. el pazarı kısmında uygun fiyata bulunmaktadır...

TOSHIBA'NIN Tecra serisi pc'lerinde RS232 portu mevcut

RS 232 ile RS 422 arasındaki farkı bilen varsa detaylı olarak anlatabilir mi ??? Şimdiden teşekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri