Siemens KD56NAW32N / 06 Nofrost Buzdolabı Alt Soğutmuyor.

ByOnes

Üye
Merhaba arkadaşlar. Siemens KD56NAW32N / 06 Nofrost Buzdolabı kullanıcısıyım. yaklaşık 2 haftadan beri üstün soğutup altın soğutmamasıyla alakalı problem yaşıyorum. Ayarlar -18 / 4 derece de. Öncesinde üst kısım buz tutmaya başladı. kanallar ve evap buz tutuyordu. Buzluğu söktüm termik problemliydi. önce onu değiştim buzları eritmeye başladı. sensörü ölçtüğümde bazen düzgün sonuç vermediği için onu da dün değiştim. hatta ne olur ne olmaz diye tekrar termikle ile birlikte değiştim. Ürünler orjinal. Dediğim gibi üstün soğutmasında ve dolabın buzlarını eritmesinde bir sıkıntı yok. yani öncesinde olduğu gibi kanallar buz vs tutmuyor. Arkadaki kaba su geldiğini görüyorsunuz. yani tahliye kısmında da problem yok. Ama alt için 4 derece ayarlanmış olmasına rağmen 10 derecelerde geziniyor. üst kısımdan alt tarafa gelen havayı dağıtan kısım üzerinde 3 ayrı noktada hava çıkışı mevcut. bu noktalardan da hava geliyor alt tarafa. Sensörleri dün akşam 10 gibi değiştirip dolabı çalıştırdım. öncesinde 36 saat fişten çekilerek kapılar açık bekletilmişti. Gördüğüm kadarıyla dolap süreklide çalışmıyor yani durması gerektiği zaman duruyor. Yanlış yada eksik yaptığım birşey mi var acaba niye bu şekilde sıkıntı devam ediyor. birde alt 4 dereceye ayarlıyken tam olarak 4 derece mi göstermesi gerekiyor bu durumda 10 derece göstermesi normal mi? DOlabın damperli termostatının arıza yapma ihtimali nedir. damper sıcaklığa bağlı olarak hareket ediyor ama onu komtrol etmiştim. hava kanalının kapatması gereken derecede mi kapatmıyor? Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Tam olarak aynı dertten muzdaribim. Aynı marka aynı model. Arıza nereden çıktı hocam. Çözüme ulaşabildinizmi.

Tam olarak aynı dertten muzdaribim. Aynı marka aynı model. Arıza nereden çıktı hocam. Çözüme ulaşabildinizmi.
Termik sigorta ve nofrost sensörünü değiştim. dolap düzgün çalışıyor gibi. en azından şimdilik sıkıntı yaşamadık. Sadece dediğim gibi 4 deeceye ayarlı olmasına rağmen alt tam olarak 4 dereceyi görmüyor. Başka iki dolapta daha termometre ile ölçüm yaptım onlardada ayarlı olan sıcaklığa tam ulaşmıyordu. şimdilik bu şekilde kullanıyoruz. sizde parça değişimi yapacaksanız eğer orjinal alayım diyorsanız servise sorun direk. yanlış hatırlamıyorsa bu iki parça 190 civarı tuttu.

Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Termik sigorta olarak buldum ama nofrost sensörü olarak hangisi onu bulamadım.link yada görsel verme şansınız varöı acaba.

Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Termik sigorta olarak buldum ama nofrost sensörü olarak hangisi onu bulamadım.link yada görsel verme şansınız varöı acaba.
Ben bosh servisinden buzdolabının kodu ile aldım. resim olarakta bir tek ekteki var.

Ekli dosyalar

• nofrost.jpg
    nofrost.jpg
    67.8 KB · Görüntüleme: 99
Ben bosh servisinden buzdolabının kodu ile aldım. resim olarakta bir tek ekteki var.
Bahsettiğiniz parçaları aldım. İküsinin güncel fiyatı 330 tl tuttu. Eskisinden daha iyi şu an. Ama alt kısım 2 dereceye ayarlı iken alt kısımda 6 derece gibi değer alıyorum. Bakalım sütler bozulmazsa böyle kullanmaya devam. Düzelmez ise termostatı değiştireceğim.
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri