Siemens ET200 (Uzak I/O)

Ertek68

Profesyonel Üye
Arkadaşlar; bu Uzak I/O (ET200) ürünlerini hiç kullanmadım.
Ürün seçimi nasıl yapılır (S7-1500 ile kullanılacağı varsayılarak)...?
Nasıl konfigüre edilir...?
PLC'nin modülü gibi mi çalışır. Yoksa I/O bilgileri, PLC markerlerine transfer edilip oradan mı kullanılır...
Elinde Doküman olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar; bu Uzak I/O (ET200) ürünlerini hiç kullanmadım.
Ürün seçimi nasıl yapılır (S7-1500 ile kullanılacağı varsayılarak)...?
Nasıl konfigüre edilir...?
PLC'nin modülü gibi mi çalışır. Yoksa I/O bilgileri, PLC markerlerine transfer edilip oradan mı kullanılır...
Elinde Doküman olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim...
Siemens den destek al derim. Çalıştığım fabrikada et 200 ler s7 400 le profinetle haberleşiyor ve 400cpu main ana server programı buraya yazıyoruz 400le et200 arası ağ trafiğini scalance x208 swiçler yapıyor, profinetle ve fiberle haberleşiyoruz. En doğru cevabı siemens Türkiye verir.

Son düzenleme:
Siemens den destek al derim. Çalıştığım fabrikada et 200 ler s7 400 le profinetle haberleşiyor ve 400cpu main ana server programı buraya yazıyoruz 400le et200 arası ağ trafiğini scalance x208 swiçler yapıyor, profinetle ve fiberle haberleşiyoruz. En doğru cevabı siemens Türkiye verir.
Cevabınız için teşekkürler Sn. şef112
Okuduklarımdan anladığım kadarıyla, Hem bağımsız PLC olarak kullanılan hemde Sizin fabrikada olduğu gibi Uzak I/O olarak kullanılan modelleri varmış.
Şu an Benim ilgilendiğim uzam I/O olanlardır.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri