Shchneider PLC İle Yapılan Projeler

zelio soft windows 7 de çalışırmı usb driver ı çalıştıramıyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bencede siemens kendini kanıtlamıştır

arkadaşım beni yanlış anlama ukalalık etmek istemem ama diğer markaların plc lerinide yabana atmayın siemens gerçekten iyidir ama kendini kanıtlama konusuna gelince siemens sadece türkiye'de gerek türkçe döküman gerekse teknik destek vermesi sebebiyle kullanışlı olur desen daha doğru olur gibime geliyor çünki ben 9 -10 farklı plc ile çalıştım her markanın kendine özgü bir takım özellikleri var bunları inceledikten sonra hangi plcnin kullanılması gerektiği karalaştırılırsa daha iyi olur. çünki diğer plc lerde uzmanlaşmak için iyi derecede ingilizce bilginiz olması lazım mesela örnek vermek gerekirse ağır matematiksel işlemlerde allen bradley ve schnaider, compleks işlerde mitsubishi, analog işlemlerde ise omron cj cpu serisi gayet kuvvetli ve azimli çalışır ayrıca yeni incelemye başlayacağım phonex contact plc leride gayet kuvvetli görünüyor. size benim hocalarımın bir tavsiyesini iletmek istiyorum (öğrenmek için ise birden fazla plc öğren ama uzmanlaşıcaksan sadece bir plc seç)

dip not bende siemens ile başlamıştım ve birçok şeyide ona borçluyum

Affınıza sığınarak eğer kalp kırdıysam özür dilerim kolay gelsin

dessault özellikle sizden yardımlarınızı esirgememenizi istiyorum

hocam yeni telemecanique başlayan bi kişi olarak sizden ingilizce türkçe kaynak yardımı isteginde bulunabilirmiyim ?
forumda hocalarımızın onerısı uzerıne zelio softtan basladım ancak kaynak sıkıntısı çekiyorum sadece bir kaynagım var oda cok kısır ornek uygulama malesef cok az her turlu yardımlarınızı beklıyorum kolay gelsın şimdiden çok teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri