Sf6 gazlı kesici ve Vakumlu kesicinin patlama deneyi videosu!!!

greenyucel

Üye
Patlama ile riskin hangisinde fazla olduğu gözler önünde seyretmenizi tavsiye ederim...

Ekli dosyalar

• SF6 Kesici Patlama.mp4.zip
    680.8 KB · Görüntüleme: 41
  • vakumlu-kesiciler-testi.mp4.zip
    718.3 KB · Görüntüleme: 23
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ınsallah bole patlıyodur daha fazla tahrıp gucune sahıp olduklarını dusunuyorum ben :D

yanında kalıp aşırı yükte ayırıp bakalım ne oluyo :)

Bence daha güvenli bir hale getirilmiştir.Ya da en azından öyle umuyorum :D

Bence daha güvenli bir hale getirilmiştir.Ya da en azından öyle umuyorum :D

Forumda patlamış sf6 gazlı kesicilerin fotoğrafları var bakarsanız hiçte güvenli olmadığı görülüyor.
Dağıtım arızada çalışan arkadaşlar aman dikkat edelim.
Keyfi olarak dağıtımda çalışanların yanında 2 hafta takıldım ne yapıyolar nasıl yapıyorlar diye. Telsizden personeli sıkıştırıp acele ettirirler çok yanlış birşey aslında ama yapılıyor malesef. Acele eden ecele gideri boşa dememişler.

Fotoğraflara baktım fakat moduler hücrelerde dışarıya zarar veriyor mu onu merak ediyorum.

suanda ki metal kılap hücreler basıncı arkaya verdikleri için güvenli sayılırlar ama bu işte sf6 lı veya vakumlu değilde markanın dizaynı cok önemli .büyük firmaların kesicileri gayet güvenli marka ismi vermek istemiyorum ama onlarda cok pahalı.

Tedaşta çalışıyorum günde bir kaç defa kesici açıp kapıyoruz tehlikesini bileyim istiyorum görüntülü bi şekilde..

Forumda patlamış sf6 gazlı kesicilerin fotoğrafları var bakarsanız hiçte güvenli olmadığı görülüyor.
Dağıtım arızada çalışan arkadaşlar aman dikkat edelim.
Keyfi olarak dağıtımda çalışanların yanında 2 hafta takıldım ne yapıyolar nasıl yapıyorlar diye. Telsizden personeli sıkıştırıp acele ettirirler çok yanlış birşey aslında ama yapılıyor malesef. Acele eden ecele gideri boşa dememişler.

Aslında yeterli tedbir ve Bakım ile herşeyin önüne geçilebilir. Ama dediğiniz gibi burası Türkiye herşey oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,235
Kullanıcılar
450,034
Son üye
aaaahaha

Yeni konular

Geri