Sese Duyarlı LED Devresi Yaptım Ama ...

HAKOPS

Üye
Merhaba Arakdaşlar;

Tip31C Ile İnternette Görmüşsünüzdür İllaki Bir Sese Duyarlı Led Devresi Yaptım.
Jack'ı PC'ye Takınca Malesef Çalışmıyor Ama SubWoofer'in Hoparlör Çıkışına Takarsam Jackı Ve Sesi Sonuna Kadar Açarsam Anca Öyle Çalışıyor Oda Yeteri Kadar Işık Vermiyor.

Benim Sorunumunda Bu Sesi Sonuna Kadar Açmadan Nasıl Daha Hassas Yapabilirim Acaba ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba Arakdaşlar;

Tip31C Ile İnternette Görmüşsünüzdür İllaki Bir Sese Duyarlı Led Devresi Yaptım.
Jack'ı PC'ye Takınca Malesef Çalışmıyor Ama SubWoofer'in Hoparlör Çıkışına Takarsam Jackı Ve Sesi Sonuna Kadar Açarsam Anca Öyle Çalışıyor Oda Yeteri Kadar Işık Vermiyor.

Benim Sorunumunda Bu Sesi Sonuna Kadar Açmadan Nasıl Daha Hassas Yapabilirim Acaba ?

Merhaba.Bu bahsettiğiniz devre bir vumetre (Müzik sesiyle ledleri belli bir sırada yakan) devresi de olmalıdır.Kalibrasyon (Ses seviyesi ayarı) için bir ayar trimpotu veya potansiyometresi bu devre içinde varsa eğer,sadece onu son kademesine kadar çevirerek getirin.Değişmezse trimpotu veya pot.'u örneğin 500k ise,300k veya 250k gibi daha düşük omajlı olanlarıyla değiştirip,girişteki bu ses seviyesinin daha yüksek kalmasını sağlamaya çalışmalısınız.Devreniz bu ifadenize göre de subwoofer'in bas seslerinin bu ses çıkışıyla TIP31C transistörlerini ancak tetikleyecek şekilde çalışıyor,normal seslere göre giriş ses seviyesi,bu devrenin çalışması için biraz da düşük kalıyor göründüğü kadarıyla.Kolay gelsin.

ARKADAŞLAR SESE DUYARLI LEDİN AMACI NEDİR

ARKADAŞLAR SESE DUYARLI LEDİN AMACI NEDİR
Saatin, km saatinin amacı ne? Vumetre; ses şiddeti göstergesi. (Büyük harflerle soru, yazı yazılmaz)

Forum istatistikleri

Konular
128,403
Kullanıcılar
450,300
Son üye
objektifyorumcuofficial

Yeni konular

Geri