Sese duyarlı led yapımı

gokhan6116

Üye
Merhabalar ben sese duyarlı des yapmak istiyorum fakat şöyle bir problemim var bu ledi laptop a takıcam ama takında hoparlörden ses çıkmayacak bu problemi nasıl çözebilirim. Yapmak istediğim şeyin videosu:

Ses Duyarlı Led Music Box Yapımı - YouTube

ses çıksınmı istiyorsun yoksa çıkmasınmı hangisi

laptop ses kartında hem headphone jakını hemde hoperlorü sürecek bir seçeneğin varmı bilmiyorum ama eğer yoksa yani kulaklık jakına taktığında hoperlor kesilirse kulaklık jakının oradan ayrıca küçük 1w lık bir anfi ihtiyacın olucak. yada diğer bir alternatif bu devreyi mikrofonlu yaparsan ve devrende lowpass bir filtrede olursa sadece bilgisayarın yanına koyman yeterli olur. hem bass sesler geldiğinde tetiklenir. enerjinide usb portundan alabilirsin.

peki bunu nasıl yapıcam elinizde örnek bir devre şeması var mı varsa bir an önce denemek istiyorum...

el çırpmalı anahtar - aozerelk - Blogcu.com

bu linkteki devreyi yapabilirsin doğru çizilmiş.
sadece bu devrede bc307 devresine kadar yapsan yeterli. ona bağlı olan röleyide bağlarsın. ondan sonraki katı yapmasanda olur.
çünkü diğer entegreli kısım sadece toggle on off için kullanılıyor. bc307 ve röleye kadar yapsan yeterli. bu devre mikrofonlu ve alçak geçiren filtre girişli olduğundan bass seslere duyarlıdır. ayrıca rölede olduğu için istersen odanın lambalarınıda bağlayabilirsin bu devreye.

teşekkürler en kısa zamanda deneyip burada tekrar videosunu yayınlayacağım.

Arkadaşlar Vmetre - Ses Duyarlı Neon Gibi Bir Çok Malzemeye Rakip Basit Yapımlı Bir Devre oldugunu Sanıyorum.
Yapımı Sizlerin 1-2 Dknizi Alabilecegini Düşünüyorum.
Denedim ben Calısıyor.

Ledler Farketmez İstediniz Renkte olabilir.

Gerekli malzemeler;
12 V luk güç kaynağı, adaptör yada pil olabilir,
3,5 luk ses girişi, Jack
tip31 transistör,
4 adet led,

Led lambalarımızı zımpara ile pürüzlü hale getiriyoruz.

H8ONL7759X3FN76.jpg

Devremiz aşağıdaki gibi olacak. Bu devreye göre malzemelerimizi diziyoruz.
9MGHH75FUY6E781.gif

WT2CY1JOVLM87SP.jpg

KLRX9K0W4G801ZE.jpg

Çalışma Videosu

Videoyu Ben Çekmedim Arkadaşlar.
Not: Denedim Çalısıyor, Alıntıdır.

amfin güçlüyse ve x+1 şeklindeyse basa max 50cm uzunluğunda şerit led bağlarsan paralell olarak basa göre yanım söncektir aama güçlü değilse ve ayrı bir bası yoksa bir kaç ledi bir birine paralel bağlayarak bire 100 ohm luk bir direnç takarsan bunuda her hangi bir hoparlör çıkışına bağladığında buda iş görücektir

Vu metre şeklinde arat dediğin şey buna benziyor sese göre internette bir çok devre şeması ve video var yararını görürsün

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri