Ses topu bataryası

kalkan123

Üye
Selamın aleyküm arkadaşlar. Ses topunun bataryası bitik. Batarya değişimi yapacam fakat daha büyük batarya takmak istiyorum. Nasıl bı batarya takmaliyim.üzerindeki orijinal bataryanın Resimleri atıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_20210516_210524.jpg
    IMG_20210516_210524.jpg
    261.8 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20210516_210517.jpg
    IMG_20210516_210517.jpg
    227.3 KB · Görüntüleme: 20
Batarya resmini atmışsın ama asıl önemli olan Pillerin resmini (üzerinde yazı yazan kısmı ile) atmamışsınız.

Pillerin değeri ve nasıl bağlandığı önemli. O yüzden ikinci resmi birde önden değil üstten çekip atın.

Batarya resmini atmışsın ama asıl önemli olan Pillerin resmini (üzerinde yazı yazan kısmı ile) atmamışsınız.

Pillerin değeri ve nasıl bağlandığı önemli. O yüzden ikinci resmi birde önden değil üstten çekip atın.

Ekli dosyalar

• 16211906962971746654065627449504.jpg
    16211906962971746654065627449504.jpg
    229.1 KB · Görüntüleme: 12
18650 pil fiyatları diye ara..Aldığın pilleri aynı şekilde tak.." 1000 -2000-3000-4000 mah" kapasiteli piller var...Toplam 12v gibi görünüyor..Ama yinede kırmızı ve siyah kabloyu multimetreyle ölçerek emin olabilirsin..12 ise 12v batarya sığdırabildiğini takarsın.

18650 pil fiyatları diye ara..Aldığın pilleri aynı şekilde tak.." 1000 -2000-3000-4000 mah" kapasiteli piller var...Toplam 12v gibi görünüyor..Ama yinede kırmızı ve siyah kabloyu multimetreyle ölçerek emin olabilirsin..12 ise 12v batarya sığdırabildiğini takarsın.
Hocam o piller serimi bağlı?

Seri bağlantının ne olduğunu biliyorsun .Pilde senin elinde olduğuna göre..Ben resimden emin olamadım.Multimetreyle kabloları ölçmelisin..

Seri bağlantının ne olduğunu biliyorsun .Pilde senin elinde olduğuna göre..Ben resimden emin olamadım.Multimetreyle kabloları ölçmelisin..
Şuan olcemem ama yarın ölçüp bakacam ona göre yazarım ustam size.

Arkadaşlar pillerde bms kartı var dolayısıyla çıkış seri pillerin toplamı olur, hepsi sağlıklı ise tam şarj sonrası 10.8v altında olmaması gerekir.

Piller seri bagli.

Batarya gücünü daha uzun süre gitmesi için yükseltmek istiyorsanız elinizdeki orjinal batarya 3 seri şeklinde. Bunu 3s2p yani 3 seri 2 paralel şekilde yeni pil grubu yaptirirsaniz kullanim sürenizi ikiye katlamis olursunuz.

Pilleri mutlaka punta ile birleştirilmesi önemli. Piyasada çok sahte pil dolaşıyor. O yüzden orijinal marka piller ile grup yaptırın. Samsung lg sony gibi markalara güvenebilirsiniz.

Kesinlikle pilleri kendim alıp lehimleyeyim gibi bir fikre kapılmayın.

Piller seri bagli.

Batarya gücünü daha uzun süre gitmesi için yükseltmek istiyorsanız elinizdeki orjinal batarya 3 seri şeklinde. Bunu 3s2p yani 3 seri 2 paralel şekilde yeni pil grubu yaptirirsaniz kullanim sürenizi ikiye katlamis olursunuz.

Pilleri mutlaka punta ile birleştirilmesi önemli. Piyasada çok sahte pil dolaşıyor. O yüzden orijinal marka piller ile grup yaptırın. Samsung lg sony gibi markalara güvenebilirsiniz.

Kesinlikle pilleri kendim alıp lehimleyeyim gibi bir fikre kapılmayı

Piller seri bagli.

Piller seri bagli.

Burada pilleri punta yaptirabilecegim biryer yok. Puntali olarak alabilecegim biyer varmi. Yada buna alternatif olarak hazır alabilecegim bı batarya varmı

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri