servo motorları sürmek

elbette çok çok farklıdır.. Bazı projelerde 1-2ms lik işlemlerimize ihtiyacımız bile oalbiliryor. mutlaka profinet gibi bir yüksek haberleşme ihtiyacı var. Tabii burda kullandığınız kontrolörde önemli..
Yeni bir hareket kontrolü projem var ise mutlaka profinet ve haberleşmeli (drive cliq gibi) motorlar kullnırım
ya da projede birden fazla servo uygulası varsa...
profibusa asinda bir nevi modbus rs485 diyebilir miyiz??

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
tia portal v13 sp1 upt5 yükledikten sonra technology objects ,versiyon 5.0a yükseldi.
sadece pto değil analog ve profidrive seçenekleri ile de servo sürülebiliyor.
peki sizce kullanışlı mı?
profidrive için startdrive yuklemek şart mı?

ben projeleimde 90% simotion kullanıyorum. Tia portal genel lojik işlerimde kullanıyorum makinada.
drive tarafı profibus veya profinet..
eğer v90 gibi pals bir sürücü varsa ancak tia dan kullanıyorum.
sizin bahsettiğiniz zaten vardı ama o blokları kendimiz yazıyordurk şimdi hazır oluştumuş siemens.
eğer sürücünüz pals ise profidrive zaten kullamazsınız. ama bus olan bir drive seçerseniz çok daha iyi olur.. buyrda iş biraz bütçeye ve nekadar hassasiyet istendiğine bakar..

orneğin s7 1200 1215c v.4.1 de şu resimdekiler ekstra olarak çıkıyor.
simotion derken starter mı demek istediniz?

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    212 KB · Görüntüleme: 27
  • 2.png
    2.png
    124.3 KB · Görüntüleme: 27
  • 3.png
    3.png
    142.1 KB · Görüntüleme: 26
Resimde de gösterdiği gibi profidrive yani profinet haberleşmeye sahip bir sürücü kullanırsanız ancak olur.
Simotion Siemensin hareket kontrolörü.. PLC+motion+drive kısaca..
starter sadece sürücü devreye alma yazılımı..Simotion Scout diye arat daha iyi anlarsın

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri