Servis Ücretleri

manyeto

Üye
arkadaşlar ben piyasada serbest çalışan bir elektrikçiyim.
makina arızaları,otomasyon ve çözümleri üzerine çalışıyorum

eminim benim durumumda olan bir sürü eleman ve arkadaş vardır

sanayide kullanılan makinaların tamiratından geçimimi temin ediyorum
şimdiye kadar beni telefonla arızaya çağıran firmalardan servis ücreti olarak
50 tl alıyordum.ama artık hayatın gittikçe zamlandığını ve günlük yaşamımıza
yansımalarının acımasız olduğunu derinden hisseden biri olarak
arıza servis ücretine 20 ytl zam yaptım.

müşterilerime bunu söyleyince işin ve makinanın önemine göre tepki aldım
hak verenler var eleştirenler var.ama yaptıkları işlerde bana ve servisime
mecbur olduklarından bu zammı çoğu kabullendi.aynen bizim diğer
zamları kabulenmemiz gibi.

arıza servis ücretleri piyasada nasıl fikri olan varmı.
mahalle elektrikçisinden otomasyon firmasına
servis ücreti olmassa olmaz mesleğimiz için
ben 70 tl yaptım.basit bir kontaktör değişim ücretini

sektörden arkadaşların fikrini öğrenmek isterim

75 tl - 200 euro ya kadar değişiriyor kardeşim sen kalbini ferah tut zaten ucuz yapıyormuşsun

Kardeş sen az bile yapmışın bence.Eğer seni çağırıp arızalarını halletiriyorlarsa senin emeğinin karşılığınıda vermeleri gerekir.Bazen bu tarz yorumlarla bizde karşı karşıya kalıyoruz.Madem çok görüyorlar o zaman kendileri halletsinler bakalım.Birde orda senin aldığın ücret yaptığın işe göre değildir.Sen orda tecrübelerini kullanarak çözüm üretiyorsun.
Yurtdışından birisi geldiği zaman hiçbişey demiyorlar.Kendi insanımız oldumu hemen ne yaptında ne kadar uğraştında gibi yorumlar başlıyor.Sen gönlünü ferah tut kardeşim...

bence 70 tl az bile yaptığımız meslek çeşme contası değiştirmeye benzemiyor.
tecrübe,pratik zeka,zaman herşey gerektiriyor.

en ufak arızaya gitmeniz bile size en az 3 saat zaman kaybı demek ulaşım, tamir vs

arkadaşlar bu iletiyi yazdıktan sonraki iki günde arka arkaya telafonlar
susmak bilmedi.tam üç arızaya müdahale ettim.ve ister inanın ister inanmayın
hepsindeki sorunda kontaktör değişimiydi.sanki söz birliği etmişcesine
tüm müşteriler iş bittikten sonra borcumuz ne usta diye sordular bende 70
dedim.ve hepsi denilen parayı ödediler.dolaysıyla benim için iyi bir gün oluyor
teknik elemanların kıymetini bilmek lazım.

arkadaşlar bu konu hakkında az da olsa birşeyler söylemek isterim piyasada su anda eline pense tornavida alan çakma elektrikçi oluyor bu işe yılarını vermiş olan ustalarımız elektrik alanında belirli bir yere kadar tahsilini yapmış olan teknisyen tekniker ve mühendis arkadaşların haklarının yendiğini düşünüyorum buna binaen biyasada bir kontaktörü 150tl vaya 200tl'ye değiştirirken iş bilmezin biri çıkıp ben 20tl 30 tl değiştiririm derse ''manyeto ''gibi arkadaşlarımında hakkını gasp etmiş olurlar. saygılarımla

ustalığına diyebilecekleri birşey yoksa, yaptığın iş sorun çıkartmayıp işlerini aksatmıyorsa, onların yapamadığı veya riskini üzerlerine alamdığı bir işi yapıyorsan tabiki itiraz etmemeleri gerekir 70tl fazlasıyla makul bi fiyat. Allah(CC) hepimize bol kazanç versin.

arkadaşım sen bildiğin yoldan git küçük para istersen küçülürsün..

70 tl emeğinizin karşılığı bencede içiniz rahat olsun.

geçenlerde bizim kombi arızalandı. teknik adamız ya servis çağırmamak için kendim çözmeye çalıştım. nitekimde arızayı tesbit ettim. sıcak su hattındakı diyafram swiçlere basmıyor. diyaframı söktüm baktım ex olmuş. yenisini almak lazım dedım gıttım servısıne ıstedım parçayı vermedıler. tutturdular biz takalım. kardeşim istemıyorum sizin takmanızı verın ben takcam parca ucretını ödeyım dedım. vermediler inatla Sırf servıs parası almak ıcın. ınsanın elınden gelıyorsa neden cebınden fazla para versın adama. Karşıdakı adamda haklı ekmek parası oda ondan para kazanıyor. Sizinde başınıza böyle bir durum geldiğinde ne yapıyorsunuz arkadaşlar. özellikle serviste çalışan arkadaşlara soruyorum
.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri