Sentron Pac 3100 Enerji Analizörü

dnglturk

Üye
Merhabalar,

Siemensin Sentron 4200 enerji analizörüyle Sentron 3100 modelini modbus üzerinden haberleştirmeye çalışıyorum fakat bir türlü olmuyor. PC üzerinden 4200 e erişebiliyorum ancak 3100 gözükmüyor. Dökümanlarında anlatılanların hepsini yaptım zaten yapılabilecekler sınırlı 2 farklı yöntem var. Acaba atladığım bir püf noktasımı var. Daha önce bu cihazlarla uğraşan arkadaşlar bilgilerini paylaşabilirler mi?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bende şuan benzerbir sıkıntıdayım. Modbus IEC standartlarını karşılaştıracağım yazılımsal olabilir.

arkadaşlar sorunu cozdunuzmu devam olarak bısey yazmamıssınız? Fakat uygulama ılk pac 4200 e onun devamı 485 ıle dıger analızorlere gecmek yanı 4200 convertor olarak dusunuluyor anladıgım kadarıyla

Ben probleminizi tam olarak anlayamadım. Modbus Poll programı ve RS485/RS232 converter ile PAC3100 registerlarına erişebilirsiniz. Ayrıca kWh değerini cihazın Pdf'inde belirtilen adresten okumak PLC tarafında sıkıntılı olabiliyor. 2804 reg adresini Float formatında kullanabilirsiniz.

arkadaşlar 4200 modbus modulune ayrı ıd numarası verin 4200 e ayrı zaten 3100 de de farklı ıd numarası vermıstırsınız.4200 gateway olarak kullanın ve sadece ıp konfigurasyonu yapın ,erişmek istediğiniz 3100 e ise gateway olarak 4200 un hangı modul tarafında olduğunu ve gatwey ıp sını yazarak ulasabılırsınız.
saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri