Sensor termostat

14Serdar14

Üye
Arkadaslar meraba ben bilduginiz ev tupunun gazi bitince alarm verdirtmek istiyorum nasil yapabilirim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Tüplerde (normal şartlarda) hiç bir zaman gaz tam olarak bitmez.

Siz anladığım kadarı ile tüpün içindeki gaz artık işinizi görmeyip değişim zamanı gelince size ikaz versin,sizde değişim yapayım istiyorsunuz.

Eğer doğru anladıysam bunun için kullandığınız tüpün basıncına uygun bir "elektrik kontaklı manometre"alıp bunu tüp ile kullandığınız cihaz arasına bağlayıp bununla alarmı açıp kaparsanız işinizi göreceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Termokupl bence burda yine işe yarar, gaz azalınca iyi yanmaz ve gaz musluğunu kapatır. Tüp ne boyda dolu ve boş agirligiyla alakali da gözlem yapabilirsiniz. Başka bir yöntem biraz manuel ama yangın dedektörü prensibinde, videolara bakarak ir LED'li buzzerli dedektör yapıp çıkışı terslemeniz gerekir, ocak yanınca açarsınız işiniz bitince düğmesini kaparsiniz alev söndü mu alarm verir.

Pahaliymis ama fikir olarak guzel bi ornekti tesekkur ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri