Sensörlü Lambada Tasaruflu Ampul Yakma

arkadaşlar bildiğim kadarıyla tasarruflu ampullerin bir çakma ömrü var filamanlı ampüllerde ise ampül sıçakken sarsılmadığı sürece ömürleri daha uzun oluyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
evet arkadasım iyi düsünmüşsüünde
lambaların patlama sebebi ısıdan dolayı
degil tasarruflu lambaların yani içinde gaz bulunan lambalar geneli belli bir ısıya ulasmadan tam olarak aydınlatma yapmaz bu ısıya ulaşana kadarda sensör keser devreyi
ve sık sıkta açıp kapama yapacagı icin patlar lambalar
ama tebrikler yine güzel fikir bir iki gün daha uzatır lambanın ömrünü kolay gelsin

bunu bizde denedik en fazla 20-25 gün süre biçiyorum.nedeni bütün arkadaşlar açıklamış zaten. size sadece söyleyecegim armatürün bulundugu yerdeki insan trafiği sizin ampülün ömrünü belirleyecek olan faktördür. ama düşündügünüzü gerceklestirip uyguladıgınız için bu bir basarıdır.kolay gelsin iyi calışmalar.

sensörlü lambada gri sensörlü dikdörgen olanlarda ampul dayanmıyor denedim ama silindir beyaz biçimde olan sensörlerde lamba çalısıyor süresini azami süreye çektim sorunsuz çalısıyor konuyu ilk açtığım tarihten bu yana kadar

normal şartlarda sensörler bazen insan gödüğünde çalışmıyo bunun nedenini öğrenebilirmiyim ?

bu iş için bu kadar zaman harcamaya gerek yok sönsörlü lambanın şeklini değiştirmeye tesisata sadece sensör bağlamak daha kolay olur

tasarruflu lambalar sensörlü lambalarda kullanılamaz çünki o lambaların içerisinde gaz vardır sık açılıp kapatılırsa ömürleri kısalır bunu üretici firmalar prespektüslerinde belirtmiş olmaları gerekiyor.

hüseyink kardeş her yazıma muhalifsin ben yaptım oldu ağa oğlu gibi :D:D:D işin şakası tasaruflu ampulun ömrünü kısaltan çok sık açılıp kapanması ben sürey maximuma getirdim çalsıyor günde 68 kez açılıp kapanıyor en sık kullanılan lamba süresi 7 dk

Bizlerde binalara tasaruf ampul kullanmayı denedik ama olmadı.zaten tasaruf ampullarının üzerinde yazar açıp kapama tasaruf ampulunun süresini kısaltır.zaten sensörlerde de açılıp kapanma olayı çok olduğundan kimseye tavsiye etmem

Saltukar dostum biz burda kendi deneyimlerimizi söylüyoruz ve bu şekilde de arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.inşallah sana da yardımcı olmuşuzdur.zaten gelen mesajlara bakılırsa tasaruf lambası pek de tercih edilmiyor ama sen bunun tersini izah ediyorsun ins. Senin dediğin gibidir ve bizlerde artık sensörlerde tasaruf ampulu kullanabiliriz saygılarımla...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri