Sensörlü Lambada Tasaruflu Ampul Yakma

saltukakar

Üye
sayın arkadaşlarım

genelde bilinen sensörlü lambada tasaruflu ampul takılmaz çünkü yüksek ısıdan dolayı haftada bir ampul değiştirilir yada sensörüm camı sökülür bende buna çözüm olarak sensörü lambayı resimdeki gibi değiştirdim sensörü camın içine koydum tasaruflu ampuluda sensör camının içine gelicek şekilde yerleştiridm böylece ısınma sorunu ortadan kalktı ve ampulu değiştirmek için camı sökmeyede gerek kalmadı hemde sensör görevini görüyor resimler ekli arzu eden bakabilir yorumlarınızı bekliyorum
saygılarımla

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
saolasın resimler karanlık çıkmıs cep telden çektim konuya bakan arkadaşlardan yardım yorum öneri bekliyorum

millet foruma üye olmadan sitede geziyor 53 kişi bakmıs biri öyle olmaz şöyle olur dememiş ben forumda tartısmaya açtım böyle çalısmayı daha ileri götürücek arkadaş çıkarmı diye sanırım fikri olan yok

Ampuller çalışmaya başladıktan çok kısa bir süre sonra ampul flamanları çok yüksek bir sıcaklık derecesine ulaşırlar. Bu durum flamanların her açma kapamada Soğuktan çok yüksek sıcaklığa (800 c) geçişlerinde yıpranmasına sebep olur ki, bu da ampul ömrünü kısaltan bir etkidir yani sensorun yerini oynayarak ampul omrunu uzatamassın

millet foruma üye olmadan sitede geziyor 53 kişi bakmıs biri öyle olmaz şöyle olur dememiş ben forumda tartısmaya açtım böyle çalısmayı daha ileri götürücek arkadaş çıkarmı diye sanırım fikri olan yok

ampul ömrünü etkileyen önemli faktör; ilk çalıştırma esnasındaki oluşan yüksek sıcaklık ise armatür üzerinde açtığınız delik bu soruna çözüm oluyormu?

öyle olmaz:
hareket sensörlü aydınlatmada tasarruflu ampul kullanılmamasının nedeni dış sıcaklık değildir, lambanın elektroduyla ilgilidir...bütür lambaların sık sık açılıp kapanan yerlerde kullanılması ekonomik değildir..
şöyle olur:
mesela led kullanabilirsiniz..

öyle olmaz:
hareket sensörlü aydınlatmada tasarruflu ampul kullanılmamasının nedeni dış sıcaklık değildir, lambanın elektroduyla ilgilidir...bütür lambaların sık sık açılıp kapanan yerlerde kullanılması ekonomik değildir..
şöyle olur:
mesela led kullanabilirsiniz..

aynı sistemlerde sensörlü florasanlar çalsııyor onlardada flamanlar var zaman ayarını ortalama değere alınırsa sorun çıkacağını sanmıyorum su an test ediyorum yapmıs olduğum sensörlü armatur ampulunun ömrünü ölçüyorum

sayın ht2lgl ben armatur camına delik açmadım o delik sensörün orjınal deliği

kimse çalışmaz demedi ki, sadece ekonomik olmaz.buna rağmen sizin ampulü dışarı almanız kısmen olumlu olacaktır.
test metodunu ve sonuçları bizimle paylaşırsanız seviniriz..

sensörlü lambalarda tasarruflu ampul kullanmak sayın kural ın dediği gibi ekonomik olmaz.Nedenini zaten yazmış bende tekrar edeyim dedim.Sık açma kapama yapıldığından dolayı tasarruflu ampul bildiğimiz fluoresanlar gibi olup sadece ateşleme yerine elektronik balast kullanıldığından sık açma kapamada ömürleri kısalır.Zaten sensörlü armatür üreticileri ürettikleri armatülerde tasarruflu ampul kullanmayın diye bunun için uyarıda koymuşlardır.
Test sonucunuz bekliyoruz sayın saltukakar...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri