Sensör Seçimi

değerli dostlar
bir şeker fabrikasından bir sensör getirdiler.arızlı imiş .elektrikciyim ama ilk kez bir sensörle karşılaştım.bu sensör bir makinayı çalıştırıyor şeker tozu elevetöre doluyor.dolduktan sonra durduruyor.şeker tozu boşalıyor .tekrardan aynı işlemler devam ediyor.üzerindeki degerler silinmiş.yanlız 10-30 dc akımla çalışıyor.şipariş vermekte zorlanıyorum.nasıl ve ne şekilde sipariş veririm. şimdiden teşekkürler

degerli talip arkadasim,
bu sensorun hic degilse bir resmini cekip koyarsan eminimki ben ve diger arkadaslarim daha cok yardimci olabilecez,
Konumuza donersek benim icin iyi birsesoru soyle anlatayim,uzaktan bakinca uzeirndeki led araciligiyla aktif oldugunu gosteren bir sensor modeli herzaman arizanin bulunmasinda kolaylik saglar.sadece bakarak dahi bircok sensorun arasindan hangisinin arizali veya ayarinin iyi yapilmamis oldugunu gorebilirsiniz .
ve tabiki sensorun kullanildigi yer,(icmekan,dismekan,titresim,vs)ve tabiki en onemlisi Butcemiz onemlidir.
Islerinizde basarilar.
.

MUHTEMELEN BU SENSÖR KAPASİTİF SENSÖRDÜR.Genelde bu tip yerlerde hijyenik olmak şartıyla teflon kılıflı, kapasitif sensör kullanılır.Tek sorun burda şekerin sensör üzerinde zamanla yapışarak yanlış algılamaya sebep olmasıdır.Bunun içinde nemsiz bir ortam gerekir ve sensörün belli sürelerde temizlenmeside şarttır.

fatex ve balıkçı paşaya teşekkürler
bana zaman ayırıp cevap verdikleri için.

Arkadaşlar kaliteli olduktan sonra işimizi zaten ğörür en önemlisi kaliteli olması

Ekonomik, kaliteli, yerli vearadığımda bulduğum sensör benim için en iyi sensördür.

herkese iyi akşamlar benim sorum npn sensör ile pnp sensör arasındaki fark nedir şimdiden teşekkürler

alaaddin ' Alıntı:
herkese iyi akşamlar benim sorum npn sensör ile pnp sensör arasındaki fark nedir şimdiden teşekkürler

pnp---pozitif yük(artıyı bekliyosun)
npn--negatif yük(eksiyi bekliyosun)

baslıkla ne alakası var onuda anlamadımda.neyse bildiğim kadarıyla yazayım

Merhaba arkadaşlar,
Sensörlerle ilgili olarak sitemiz içinde arama yapacak olursanız faydalanabileceğiniz gerekli gördüğünüz dokümanlara erişebileceksinizdir. Kolay gelsin iyi çalışmalar...

Arkadaşlar, elimde redüktöre bağlı bir dişli tertibatı var.
dişliler 3mm arayla ve yine 3mm kalınlıkla döşenmişler.
çatal bir sensörün içinden geçiyor ve countura bilgi göndererek ölçüm yapılıyor.
dişlinin devri yüksek 3mm araklıkla dişli olduğu için sensörün içinden çok hızlı geçiyorlar.

*ve, sensör kırılmış, üzerinde hiçbir kot, marka yok.

selet marka:B01F5NO Model çatal sensör kullansam.

yüksek devirde problem çıkarırmı? kayma yapar mı?
yüksek devir için yapılmış özel çatal sensör varmıdır?
npn yada pnp far etmez.
yardımlarınız için teşekkürler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler