Scale

ANTONİAS

Üye
Mrblar arkadaslar
Elimde bir adet 4-20mA sensor var bu sensörle 0 ile 100 arasında bir deger okuyabiliyorum bu değeri nasıl -1 ile 25 değerini okuyabilecek şekilde nasıl scale edebilirim?
Teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Soru bence açıklayıcı değil. Resim ekleyin. Ne yapmak istediğinizi tam olarak açık ve net olarak anlatın. Aksi takdirde kimse bu soruya cevap yazmayacaktır.

Bu transducerin eksi basincta calisma yetisi olmali..

Transmiterin datasheet sayfasını paylasin yorum yapalım.

Bu transducerin eksi basincta calisma yetisi olmali..

Transmiterin datasheet sayfasını paylasin yorum yapalım.
Evet bu sensorun eksi basınçda calışma yeti var
Codesys 3.5 da bir gauge hazırlamak istiyorum ancak gösterge -1 ile 25 arasında bir gösterge olusturamiyorum
0 sayısının 90 derece olmasını istiyorum sağa dogru 5,10,15,20,25
Sola doğru 0.2,.....-1 şeklinde olmalı
Çözüm olarak şöyle bir şey düşündüm 0 ile 100 arasinda gauge çizdim 50 sayısı 90 derece gösteriyor
50 sayısını gösterirse bu sıfır sayısını gösterecek
100 sayısı 25 sayısını gösterecek
Gösterge 50 den küçük ise yani sıfıra doğru alabileceği makdimumm değer-1 olmalıdır
Bu düşünceyi nasıl scale edebilirim

Evet bu sensorun eksi basınçda calışma yeti var
Codesys 3.5 da bir gauge hazırlamak istiyorum ancak gösterge -1 ile 25 arasında bir gösterge olusturamiyorum
0 sayısının 90 derece olmasını istiyorum sağa dogru 5,10,15,20,25
Sola doğru 0.2,.....-1 şeklinde olmalı
Çözüm olarak şöyle bir şey düşündüm 0 ile 100 arasinda gauge çizdim 50 sayısı 90 derece gösteriyor
50 sayısını gösterirse bu sıfır sayısını gösterecek
100 sayısı 25 sayısını gösterecek
Gösterge 50 den küçük ise yani sıfıra doğru alabileceği makdimumm değer-1 olmalıdır
Bu düşünceyi nasıl scale edebilirim

s7 1200'de 4-20ma analog girişi -1 ile 25 arası skala ettim. codesys bilmiyorum.

şöyle bi şey yaptım işe yarar mı acaba:

1.png
2.png
3.png

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular