SAYAÇ TAN SADECE FAZ GEÇSE SAYAÇ YAZARMI...

xxman34

Üye
Arkadaşlar pano içerisine kadar FAZ +NTR + TOPRAKLAMA GETİRDİK..
SAYACA FAZ VE NTR NORMAL OLARAK GİRELİM TOPRAKLAMA DİREK OLARAK DAİREYE GİTSİN....
SİSTEME SADECE SİGORTA OLARAK SİEMENS C32 BİR KUTUPLU BİR SİGORTA TAKALIM...VE DAİRE İÇERİSİNE KADAR GELDİ ŞİMDİ ENERJİMİZ

YÜK OALRAK 3000 WAT LIK BİR YÜKÜMÜZ OLSUN BU MAKİNAYA KABLONUN BİR UCUNA FAZ BAĞLASAK DİĞERİNİDE TOPRAKLAMAYA BAĞLASAK VE NTR BOŞTA KALSA MAKİNA ÇALIŞIRMI VE SAAT KW YAZARMI...

(SİSTEMDE KAÇA AKIM ROLESİ YOK ) VE NORMALDE FAZLA TOPRAK ARASI

228 VOLT ÖLÇÜYORUM. GAYET SAĞLIKLI BİR VOLTAJ VAR.. sayaç yazarmı..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar pano içerisine kadar FAZ +NTR + TOPRAKLAMA GETİRDİK..
SAYACA FAZ VE NTR NORMAL OLARAK GİRELİM TOPRAKLAMA DİREK OLARAK DAİREYE GİTSİN....
SİSTEME SADECE SİGORTA OLARAK SİEMENS C32 BİR KUTUPLU BİR SİGORTA TAKALIM...VE DAİRE İÇERİSİNE KADAR GELDİ ŞİMDİ ENERJİMİZ

YÜK OALRAK 3000 WAT LIK BİR YÜKÜMÜZ OLSUN BU MAKİNAYA KABLONUN BİR UCUNA FAZ BAĞLASAK DİĞERİNİDE TOPRAKLAMAYA BAĞLASAK VE NTR BOŞTA KALSA MAKİNA ÇALIŞIRMI VE SAAT KW YAZARMI...

(SİSTEMDE KAÇA AKIM ROLESİ YOK ) VE NORMALDE FAZLA TOPRAK ARASI

228 VOLT ÖLÇÜYORUM. GAYET SAĞLIKLI BİR VOLTAJ VAR.. sayaç yazarmı..
sayaç tabiki yazar üstelik topraklamaya nötr bağlamak tehlikeli tüm cihazların yanabilir gerilimde düşme olur

normalde sayaçtan faz geçecek ntr dönüşü olmayacak bu durumda yazması normalmi yani % 100 yazarmı..

normalde sayaçtan faz geçecek ntr dönüşü olmayacak bu durumda yazması normalmi yani % 100 yazarmı..
iyide sayaç yazmazsa kaçak kullanmış olursun haramdır kul hakkına girer ve dediğinizi anladım nötr dönüşü olmazsa bile sayaç yazar
artı cihazlarınız yanar gerilim düşümü olduğu için sen o şekilde 1 saat bile kullanamazsın tüm cihazların yanar kaçak köçek yollara başvuracağınıza kendi elektriğinizi üretmeye çalışın rüzgar türbinleri
solar panel var forumda bir sürü anlatımlar mevcut

Son düzenleme:
arkadaşlar bu saate ne yapsak yazıyo.. nebiçim işmiş bu yaw... ben en iyisi saatin yazmaması için gideyim de hacı emin dayıma bi MUSKA yazdırayım fazla ntr arasına koyayım...haramsa yazar değilse yazmaz inş....):))))

Sayaçlara nötr eski tiplerdeki diskin dönmesi için bağlanırdı. Sadece faz girmesi yeter sayacın yazması için. Yani her türlü yazar: )

Faz sayacın yazması için yeterlidir. Nötr de sayacın çalışması için gereklidir.

faz üzerinden akım geçtiği süre sayaç yazacaktır.ayrıca böyle deneylerle boşuna uğraşacağına sayaçların çalışma prensipleri üzerinde çalışsan sizin için daha faydalı olur diye düşünüyorum slm

Forum istatistikleri

Konular
128,401
Kullanıcılar
450,295
Son üye
tugrulkusderci

Yeni konular

Geri