santiyede 30ma röle yerine 300ma röle

ümit 1976

Üye
s.a arkadaşlar şantiyede ki muh arkadaşımız 30ma role cok sık acar onun yerıne 300 m.a role kullanalım dıyor bende kacak akım olustugunda carpma tehlıkesı olur dıyorum ama 300ma nın da carpmalara karşı koruyucu oldugunu söyledi siz degerli arkadaşlara sormak istedim görüşlerınız nelerdır yanı bende 300 ma nın yuksek oldugunu soyledım carpmalara karşı ama ısrar edıyor ne yapmalıyım

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
s.a arkadaşlar şantiyede ki muh arkadaşımız 30ma role cok sık acar onun yerıne 300 m.a role kullanalım dıyor bende kacak akım olustugunda carpma tehlıkesı olur dıyorum ama 300ma nın da carpmalara karşı koruyucu oldugunu söyledi siz degerli arkadaşlara sormak istedim görüşlerınız nelerdır yanı bende 300 ma nın yuksek oldugunu soyledım carpmalara karşı ama ısrar edıyor ne yapmalıyım
insan hayatını 30 ma dan sonra tehlike arzeder ümit abi...300 ma dediğiniz gibi insan hayatı için tehlikedir...tartışmada siz haklısınız....saygılar....

300mA çarpmalara karşı korumaz.

300 mA yangın koruma amaçlı üretilir 30 mA hayat koruma amaçlı üretilir. bu durumda şantyenizi yangından korumuş olursunuz fakat çarpılmaya bağlı ölüm tehlikesi devam eder.

arkadaşlar cevaplar için tesekkurler ama sözümü dınletemedım gene bıldıgı yaptı

Toy mühendisler genelde öyle olur ; ben 25 senelik tecrübesi olan şefimin bile iş konusunda her zaman fikrini alırım ;en son kendi bildiğimi yaparım ; akıllı insan herkesin beyninden ; aptal insan sadece kendi beyninden istifade edendir

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,122
Son üye
sokur53

Yeni konular

Geri