Sanayi tipi bulaşık makinesi ısınma sorunu

Ayrıca bu cihaz ısıtmayı kestiği dönemlerde hiç gövdeye elektrik kaçağı verdi mi? Bu konu da önemlidir....

Arkadaşlar rezitansı söktüm ve rezitansın birisi çalışmıyor ve faz kontrolünde sorun yok fazların 3 de var röle sağlam ne hikmetse bu rezitans buralarda yok gitmediğim elektirikçi kalmadı :) internette buldum 65 tl rezitansın modeli resim olarak ekledim. Yanlız bağlantılarda biraz zayıf kaldım yeni alacağım rezitansı nasıl bağlamalıyım biraz farklı geldi bana bağlantılar şimdi normal rezitansta faz ve nötur bağlanıyor ama bunda atlamalı gibi birşey tam çözemedim yani :) bu konuda da beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.
8.jpg

Girislere r s t. Fazini bagla cikis uclarini yildiz kopru baglanti yap calisir

Eski rezistanstaki yildiz koprulerini sok.yeni rezistansin giris cikis uclarini buzzer kademesinde olcup bul.birer uclarini yine eskisi gibi kopruleyip bosta kalan uclara da 3 faz vereceksin.

1). Hangi şehirdesiniz? Yardımcı olmaya çalışalım.
2). Bağlantıya gelince: Önce her bir faza air bağlantı uçlarının aynı yönde olan (giriş ya da çıkış farketmez) uçlarını köprü yaparak biribirine bağlayın. Biz buna yıldız bağlantı diyoruz.
3). Şayet rezistansa 3 faz 1 nötür geliyorsa: Rezistansa gelen 3 fazı ayrı ayrı boşta kalan diğer uçlara girin. Birleştirdiğiniz yani köprü yaptığınız uçlara da sadece nötürü girin.

Bu resimde çizdiğim kırmızı renkler de faz var mavi olanlarda nötür değil mi ?
12511043_1692774607601112_804401640_o.jpg

Hocam bu saatte ilgilendiğiniz için teşekkür ederim şehir kırklareli ve eski rezitansı söktüğmde kabloları işaret yaptım öyle söktüm ama bağlantısı çık farklı geldi normalde 3 adet rezitans var ya şimdi faz nötür faz nötür faz nötür olması gerekmezmi
1). Hangi şehirdesiniz? Yardımcı olmaya çalışalım.
2). Bağlantıya gelince: Önce her bir faza air bağlantı uçlarının aynı yönde olan (giriş ya da çıkış farketmez) uçlarını köprü yaparak biribirine bağlayın. Biz buna yıldız bağlantı diyoruz.
3). Şayet rezistansa 3 faz 1 nötür geliyorsa: Rezistansa gelen 3 fazı ayrı ayrı boşta kalan diğer uçlara girin. Birleştirdiğiniz yani köprü yaptığınız uçlara da sadece nötürü girin.

Arkadaşlar rezitansı söktüm ve rezitansın birisi çalışmıyor ve faz kontrolünde sorun yok fazların 3 de var röle sağlam ne hikmetse bu rezitans buralarda yok gitmediğim elektirikçi kalmadı :) internette buldum 65 tl rezitansın modeli resim olarak ekledim. Yanlız bağlantılarda biraz zayıf kaldım yeni alacağım rezitansı nasıl bağlamalıyım biraz farklı geldi bana bağlantılar şimdi normal rezitansta faz ve nötur bağlanıyor ama bunda atlamalı gibi birşey tam çözemedim yani :) bu konuda da beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.
Ekli dosyayı görüntüle 29989
3 fazlı rezistans. daha iyi anlamanız için 3 ayrı rezistans gibi düşünün. her rezistans aslında 220v. la çalışıyor. sadece herbirine ayrı ayrı faz veriyoruz. diğer 3 ucuda köprülüyoruz. 3 faz kendi arasında nötr oluşturduğu için genelde nötr bağlantısı yapmazlar. ama ben nötr bağlantısınında yapılmasından yanayım.örneğin sizin bir rezistansınız patladğı için yıldız noktası bozulmuş dolayısı ile diğer rezistanslarda nötr alamadığı için çalışmamış ve zor durumda kalmışsınız anlaşılan.ayrıca sanayi tip bulaşık makinaları devamlı suyun içinde ve çalışma süreleri çok olduğu için muhakkak kak rolesi taktırmanızı tavsiye ederim. ayrıca artık bu zorunlu hale geldi. kolay gelsin

aynen dediginiz gibi bir uç faz bir uç nötür ....arkadaşların tarifleri trifaze 3 faz rezistans için ama sizin rezistans 220 volt tek faz zaten üstünde de yazıyor ....aldıgınız rezistans 3 faz 380 volt ise tesisatta degişiklik yapmanız lazım...bence aynı rezistansı bulun öbürtürlü yapmanız sizi ugraştırır...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri