Samsung klima, gündüz soğutuyor akşam soğutmuyor

leftyk

Üye
selamlar,
ar12jsfncwknsk model samsung digital inverter klimam gündüzleri çalışıp soğuttuğu halde, akşamları soğutmuyor. akşam olduğunda fan bile çalışmıyor. bir süre bekleyip alttaki iki ledi yanıp sönerek hata mesajı veriyor, bazen de üstteki ve alttaki ledler yanıp sönüyor.
klima sağlam gündüz çok memnunum, soğutması iyi ama akşamları, geceleri neden çalıştığını kimse belirleyemedi, iki servis çağırdım ikisi de çözemedi durumu.
değerli yorumlarınız için ve zamanınızı ayırdığınız için şimdiden teşekkürler.

selamlar,
ar12jsfncwknsk model samsung digital inverter klimam gündüzleri çalışıp soğuttuğu halde, akşamları soğutmuyor. akşam olduğunda fan bile çalışmıyor. bir süre bekleyip alttaki iki ledi yanıp sönerek hata mesajı veriyor, bazen de üstteki ve alttaki ledler yanıp sönüyor.
klima sağlam gündüz çok memnunum, soğutması iyi ama akşamları, geceleri neden çalıştığını kimse belirleyemedi, iki servis çağırdım ikisi de çözemedi durumu.
Çağırdığınız servisler yetkili servis mi?

selamlar,
Harbi merak ettim sonucu ..

Dış ortam sıcaklığını algılayan nasıl bir sensör varsa büyük ihtimal saçmalıyor. Teknolojisini incelesem direk oraya dalarım.
Mantık orayı gösteriyor ama 2 servis çağırdım diyor konu sahibi.. İlk olarak ısı algilama ve değerlendirme sistemlerine bakmişlardır sanırım.

Mantık orayı gösteriyor ama 2 servis çağırdım diyor konu sahibi.. İlk olarak ısı algilama ve değerlendirme sistemlerine bakmişlardır sanırım.
Hava sıcaklığına bağlı olarak kompresör kendini kisamiyor. Elektronik expansion valf, kart ve kompresörun kontrol edilmesi lazım.

Gerilim sorunu da olabilir. Apartmanda gündüz insanlar ise gittiği için gerilim sorunu yok akşam cihazlar devreye girip düşük gerilim uyarısı vererek duruyordu olabilir.

Cihaz sağlam ise sorun çevre etmenler. Bence sicaklik değil akşamları güneş battığı için sicaklik gündüze göre düşük olacaktır.

Varmi arttıran başka?

Gerilim sorunu da olabilir. Apartmanda gündüz insanlar ise gittiği için gerilim sorunu yok akşam cihazlar devreye girip düşük gerilim uyarısı vererek duruyordu olabilir.

Cihaz sağlam ise sorun çevre etmenler. Bence sicaklik değil akşamları güneş battığı için sicaklik gündüze göre düşük olacaktır.

Varmi arttıran başka?
Bence gündüz gece olmasından bağımsız durum. Denk geldiğini düşünüyorum. Elektronik kartta kondansator kontrolü yapılsa belki bir ihtimal.

Akşam, gece verdiği arıza kodunun yanan ışıklardan tespiti ( kaç flash yapıyor klavuzda buna göre bir açıklama olmalı)kart arızası olma ihtimali büyük ,şahsi fikrim .Ayrıca gece düşük gerilim olma ihtimaline de katılıyorum.

Çağırdığınız servisler yetkili servis mi?
evet bir tanesi samsung servisi pire için yorgan yakacaklardı, izin vermedim. nokta atışı yapıp düzeltecekseniz buyrun dedim yoksa komple kart şu bu değişimine izin vermedim. sonra tanıdık anlayan birine baktırdım o da emin olamadı.
Akşam, gece verdiği arıza kodunun yanan ışıklardan tespiti ( kaç flash yapıyor klavuzda buna göre bir açıklama olmalı)kart arızası olma ihtimali büyük ,şahsi fikrim .Ayrıca gece düşük gerilim olma ihtimaline de katılıyorum.
iki arıza veriyor en çok iki alt led yanıp sönüyor, anlamı da iç ve dış ünite arasında iletişim hatası
bazen de alt ve üst led yanıp sönüyor, bunun da anlamı soğuk modunda test programı mı ne öyle bir şey...
Dış ortam sıcaklığını algılayan nasıl bir sensör varsa büyük ihtimal saçmalıyor. Teknolojisini incelesem direk oraya dalarım.
bu dış ortam sensörü dediğiniz dirençten ibaret bir parça değil mi, 8-12 btu klimalara 5k ohm yeterli diye okudum yaptığım araştırmalarda, ucuz da bir şey, elim de yatkın kendim değiştirebilir miyim?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri