Samsung çamaşır makinesi program başlamıyor ww80H5270EW/AH

Wadaaa

Üye
Merhaba;
samsung çamaşır makinesi model no ww80H5270EW/AH programı seçiyoruz suyu ve deterjanı alıyor su alma işlemi bittikten sonra bekliyor süre başlıyor fakat süre değişmiyor. kapa/aç yapıldı su vanası sonuna kadar açık, makine yerinden hiç oynatılmadı. Daha önce de yaptı aynı problemi bi anda arka taraftan pıst diye ses geldi sonra program başladı. şu an yine aynı problem var 1 saattir makineyi takip ediyorum program başlamıyor tahmini 15 dk sonra programı iptal ediyor hata kodu çıkmamaktadır. samsung smart washer programında makinenizde sorun bulunmuyor simgesi çıkmaktadır. makine 2015 yılında alınmıştır.

not: az önce program başladı çamaşırları yıkıyor yalnız akradan bu sefer pıst diye ses gelmedi normal başladı :) yalnız bu sorun bi kaç gün sonra yine olacak bu konuda bilgisi olan varmıdır.

samsung çamasır makinesi.png
samsungcamasır.jpg

Ara sıra yine başlamıyor priz değiştirdim düzeldi ama yine ara sıra oluyor yok mu aynı sorun yaşayan

Arıza devam ediyor
Kalibrasyon yapayım dedim 3E hatası verdi. Fişten çektim 5 dk bekledim yine aynı

Yukardaki sıkıntı devam ediyor yalnız program başlat dediğimde hiç hata vermiyor.
@bakımcıı arkadaş sen karşılaştın mı bu gibi sorun ile

@talipm sağol ama o kadar teknik bilgim yok servis e kaldık galiba
@talipm ayrıca programı başlat dediğimde hata vermiyor su alıp öyle bekliyor 5 dk sonra aldığı suyu tahliye edip programı sıfırlıyor

Ekteki gibi bir video buldum benim makinanın aynısı bilgisi olan

Bak yukarıdaki videodaki kartı çıkartman gerek tabiki çıkarmakla iş bitmiyor devre yüzeyindrkie komponentlere ulaşmanız için kart üzerindeki kaplamayı temizlenen gerek bundan sonra temizlediğini varsayarak söylüyorum kart üzerindeki kondansatör diyot direnç röle gibi malzemelerin lehimlerini tazele . Senin videoda soğuk lehimleri tazelemiş

Selam
Çamaşır makinesinin arka panelini açtım kazanı döndüren motor resmi ekte. Motor içindeki tellerin rengi normal mi acaba?
@talipm @bakımcıı
Ekteki resimde kotnrol kalemi ile tuttuğum yerler de elektrik yok gibi kontrol kalemin ışığı yanmıyor
Ekteki resimlerde kontrol kalemi ile tuttuğum yerlede kontrol kaleminin ışığı yanmıyor

Ekli dosyalar

• 20210801_131531.jpg
    20210801_131531.jpg
    276.7 KB · Görüntüleme: 45
  • 20210801_131905.jpg
    20210801_131905.jpg
    217.2 KB · Görüntüleme: 43
  • 20210801_132407.jpg
    20210801_132407.jpg
    164.1 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Motor dan tık tık ufak bi ses geliyor