sabit grubun yeri

mhacanal

Üye
sayacımız og den(trafodan önce) okuyor. bizim sabit grubumuz dagıtım trafosundan(800kVA) sonra, ag tarafında güç kontrol rölesine baglı olan akım trafolarından(1200/5 class 0,5) evvel baglı, yani kompanzasyon onu gormuyor. benim soracagım soru şu; acaba sabit grubu sayac ile dagıtım trafosu arasına koyabilir miyim?
koyabilirsem ne tarz kondansatör kullanmam gerekir?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sn.mhacanal,dediğiniz yere ancak yüksek gerilim kondansatörü bağlayabilirsiniz.Yüksek gerilim kondansatörü gerek fiyat olarak,gerekse fiziki boyutları ve koruma elemanları açısından çeşitli dezavantajlar yaratacaktır.Bunun yerine ben size forumda daha önceleri de defaaten yer alan başka bir uygulamayı önereceğim.Bunlardan birincisi kompanzasyon rölesine akım bilgisini Yüksek gerilim akım trafoları üzerinden vermektir.Bu durumda sayaç ile kompanzasyon rölesi şartları eşitlenmiş olacak.İkinci metot tesisin az yük,yarı yük,tam yük gibi çeşitli çalışma rejimlerinde sabit grup için otomasyon yapılmasıdır.Bu zaman saatli olabileceği gibi demantlı ampermetreler ile de yapılabilir.Neticede neyi nasıl yapacağınızı sizin sorunlarınızın detayı ve imkanlarınız belirleyecek.Kolay gelsin...

sayacımız og den(trafodan önce) okuyor. bizim sabit grubumuz dagıtım trafosundan(800kVA) sonra, ag tarafında güç kontrol rölesine baglı olan akım trafolarından(1200/5 class 0,5) evvel baglı, yani kompanzasyon onu gormuyor. benim soracagım soru şu; acaba sabit grubu sayac ile dagıtım trafosu arasına koyabilir miyim?
koyabilirsem ne tarz kondansatör kullanmam gerekir?

Amaç? .....
Sabit grup kondansatörün yeri Trafonun AG buşinglerinden Trafo panosu Ölçü bölmesinin girişidir. Yani mühürlü bölmededir ve sayaçtan öncedir, bunun haricinde bir yere koyamazsınız.

amaç yok, boyle birşey duydum da merak ettim nedeni nedir diye. ayrıca bizdeki sistem og den olcum yapıyor. yani sayaçlar trafodan evvel takılı, sabit grup ise dediğiniz yerde(muhurlu bolgede degil yani.) cevaplarınız için tesekkurler

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri