s7300 yerine program(muadili vs)?

engineer72

Üye
arkadaşlar ben s7-300 calışıyorum. s7300 e benzeyen ücretsiz hangi programı indirmeliyim. bu programı nereden indirebilirim. herkese şimdiden teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
panasonic in plc programı FRWIN PRO 6 neredeyse simatic manager ile aynı.ve ücretsiz.aynı demem de kastım onun programına baktığımda sanki s7300 programlıyormuş gibi geldi.panasonic ürünlerinin distribütörü özdisan firmasıdır.onun sitesinden software ve diğer dökümanlara ulaşabilirsin.

emule programını kur ve oradan her istediğin programı indirebilirisn. İstiyorsan CD ye çekip göndereyim

teşekkür ederim arkadaşlar ben s 7300 programını buldum zaten simulatörüde içinde gömülü güzel programm

schneider'in unity pro plc yazılımı da s7'ye baya benziyor. hatta içerisinde ufak çaplı Scada programıbile yazabilirsin. simulator dahil.

Vipa 300serisi PLCler Siemens S7300 serisine muadil PLC lerdir. Eğer muadil soruyorsan S7300 ler ile birebir uyumludur modüller programda değişiklik yapılmadan birbiri yerine kullanılabilir. Programlamak için ise simatic manager kullanabilirsin. kendi yazılımı (WinPLC) ise ücretsiz olarak verilmesine rağmen simatic manager programından daha farklı bir programdır. İster WinPLC ister Simatic Manager kullanabilirsin.

unity pro da ücretli bir program.(gerçi en ufak versiyonu 60~70 euro) bence siemensle devam edeceksen en güzeli step 7 3.0 lite ı indir. 300 programlayabilirsin. hemde ücretsiz.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri