S7300 de FB lere Online olmak?

Overshot

Üye
Aşağıda yazdığım fb yi iki defa aşağıdaki değişkenlerle çağırıyorum ikinci FB programın içerisine online olmak istediğimde birinci değişkenlerin(ilk çağırdığım değişkenler) durumuna göre programı online izleyebiliyorum. Fb lerin ikiside aşağıdaki degişkenlerimle bağımsız çalışıyor sorun yok yalnız benim istediğim ikinci Fb de kullandığım değişkenlerle, FB260 daki programımı online izlemek bunun için bir yöntem varmı acaba?

Teşekkürler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
FB'lerin çağırma sıralamalarını değiştirebilirisin. DB261 datablokluyu önce çağır.

Aynı Fb yi birden fazla yerde kullandığında, online izleme mantıklı bişey değildir. Ancak sonuçları db den görebilirsin. Programı etkilemeyecekse, çağrılmasını yada enable ı körlemen işe yarayabilir. Bunu dışında,
ayrı bir fb yazıp aynı fb bloğunu bunun içine atarsan ve bir kere kullanırsan görebilirsin . fb nin içeriğini kopyala ve mesela fb 261 e kopyala, onu kullan.

şöleki; cursor değerli görmek istediğin blokların üzerinde olsun, kısa bi süre sonra değerler güncellenecektir.

Bir FB'yi birden fazla yerde çağırdığınızda online izlemelerde sıkıntı yaşanabilir. O an online olduğunuz FB, en son çağırıldığı yerdeki değerleri gösteriyor olabilir. Bir FB'yi online olarak izleyebilmenin en sağlıklı ve kesin yolu FB ile birlikte çağırılan DB'yi izlemektir.

yada sadece OB1 den monitör olarak FB yi çağırınız. Genelde işe yarıyor

Bencede en mantıklısı db'den izlemek.

Ekli dosyalar

• FB407 monitor with call up path.zip
    480.4 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
degısken tablosu (variable table)ıle ıstedıgın degerlerı yazarak onlıne olarak ızlersın

online iken blok üsütüne geldiğinizde mosun sağ tuşuna basıp called block ordan monitör seçeceksin

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri