s71200 fb

merhaba.s71200 ile bir programda fb oluşturdum.üç adet robot kolum var.bunlar birbirinden bağımsız.
ben bir fb içine bunların çalılşması ile ilgili fc ler oluşturarak bir program hazırladım.ve m alanları kullanmak yerine plc data type oluşturarak kendi alanlarımı oluşturdum.buraya kadar her şey normal.sorunum şu.mainde üç tane fb kullanıyorum.her biri kendi robotunun giriş çıkışlarını kullanıyor.örneğin ikinci robotta bir işlem yapıcam.online olduktan sonra manuel bir hareket yapıyorum hmi üzerinden.ilgili çıkış 1 oluyor ancak online durumunda bunu izliyorum.bunun sebebi program birinci fb yi izliyor.amacım şu hangi fb izleyeceksem sadece ona online olmak istiyorum.yani bunu fb nin enable girişine bir şart koyarakta yapabilirim ama başka bir yolu bir kısayolu varmıdır?yardımlarınızı bekliyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
S7 400 lerde debug altindan test mode 've call environment ile blog sag tik call up ile mümkün.1200 kullanmadim.Siemensin sitedinde bulunabilir.Google da aratirsan siemensin sitesinde detay
bulursun

Son düzenleme:
cevap için teşekkürler.blok üzerine bir takım seçenekler mevcut.onları denedim ama sonuç alamadım.biraz daha araştırmam lazım.

fonksiyon bloğu aç.gözlük moduna al.sağ üst tarafta kırmızı renkli butona tıkla.izlemek istediğin fonksiyon bloğun DB sini seç.o db ye ait veriler aktif olur

Merhaba.dediklerinizi henüz yeni deneme fırsatım oldu.dediğiniz sırada yaptım işlemleri fakat yine olmadı.ben fb nin içinde fc kullanıyorum.dışarıdan bir inputumu aktif ediyorum.fbde görüyorum bunu.içine girdiğimde ise göremiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri