S7200 Yazılımı Op panele Nasıl Atarız?

Cümleten hayırlı günler, S7200 Plc ile nasıl oparatör paneli çalıştırırız ? ,

S7200 içindeki yazılımı nasıl oparatör panale atarız ...?

Ve Oparatör Panelden'de Siemens Step7 yazılımında olduğu gibi, oparatör panelden değiştirme Şansımız Varmı??

Bilmediğim soruları sizlere sormak istedim umarım Sorularımın cevabını alırım ,Detaylı olarak anlatımlarınızı bekliyorum.Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba;
1 ) Kullandıgın panel hangı marka onu belırttırsen net cevaplar alırsın.
2) s7-200 ıcındekı programı panele atmıyorsun,panel programınla panelı programlayıp plc kullandıgın gırıs cıkıs,ve data alanlarını fln panelde tag yapıyorsun
3) panelde ıstedıgın degısıklıgı yaparsın start-stop, zaman ayarı gıbı ıslemlerı op dan yapabılırsın

Siemens operatör paneli kullanacaksan Siemensin WinCC yazılımıyla panele program yapacaksın...Tabi yaptığın program S7-200 deki plc programına göre olması gerek...

s7 200 ile direk kullanabileceğiniz basit operatör paneli td 200 dür. fakat daha detaylı bir panele ihtiyacınız varsa değişik paneller olabilir bunları kullanırken paneller için ekstra programa ihtiyaç duyarsınız. yapmak istediğinizi açıklarsanız hangi tür bir panel işinizi görür açıklamaya çalışırız.

s7200 plc var ben nasıl calıstıracağım bılmıyorum en başından bana yardımcı olurumsunuz arkadaşlar lütfen AZERBEYCANDA CALSIYORUM IMKANLAR COK KISIRLI

programlama yapabilmeniz ve haberleşme için step 7 programına ihtiyacınız var ayrıca bağlantı için pp/ppi kabloya ihtiyaç duyacaksınız bunlar olmadan herhangi bir işlem yapamazsınız

öncelikle cevaplarınız için Çok teşekkür ediyorum , kullanacağım panel DopA olacak ! Ve ayrıca Azerbaycan'da çalışan arkadaşım Eğer Elinizde PLC varsa ona ait PLCnin üstünde açılabilir modül ve port kısmı olacaktır port kısmına elinizde bulunan bilgisayarla arasındaki haberleşmeyi sağlayan kabloya (Pc/ppi kablo ) olursa eğer onunla beraber Kablonunda driveri olması lazım yoksa yollarız sorun olmaz bunlar varsa kurduğun anda plcye bağlandın demektir !

Kullanacağım Panel DOP A olacak ..Bu Delta Panel farketmez değilmi Siemens PLC'de ??

delta dopa nın ayarlarından sıemens s7-200 secersen sorun olmaz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,257
Kullanıcılar
450,081
Son üye
jeyzz

Yeni konular

Geri