Her Ayrı Operatör Panel'e Ait Yazılım,Varmı ?Yoksa Kafam Çok Karışık ??

Merhaba Arkadaşlar 1haftadır kendimi yiyip bitiriyorum işyerimizde 1ay sonra Ek ünite

kurulması kararlaştırıldı ve bende Bu işi yapacak nitelikte olmama rağmen bi türlü şu

operatör panel olayını anlayamadım Sorularım karşısında mazur görün , bu olaya dair hatta Wincc Flexible ile Operatör panel programlama kitabı ve eğitim DVD siparişi verdim ama Sorunlar çokk?? :(

1.si, Elimizde bulunan PLC'yi Operatör Panele Nasıl Entegre ederek bağlayabiliriz ?
2.si,PLC ile Operatör Panel Arasında haberleşme sağlanması için Kullanılan Kablo (MPI) mı dır?
3.sü, Peki PLC ile Operatör panel arasında haberleşme sağlandı diyelim peki Operatör panelin içindeki yazılımı ben hangi Editör ile göreceğim örnek veriyorum (Td200,OP3,TP177,A yada DOP yada Touch panel (TP)) Bunları Op panelde nasıl görebiliyoruz??
4.sü ,Yoksa Operatör panele ait Yazılımda mı var ??
5.si,Wincc Flexible Yazılımını nereden Temin edebilirim ?? :( nereden indirebilirim??

Üzerinde Çalıştığım PLC'ler Fabrika sahasından bahsedecek olursam Siemens S_7200 ,

Moeller , Ve ileride kurulması beklenen ünite için Telemeqaniuqe PLC .. Bu soru işaretlerini

kafamdan silmek istiyorum

Bilen arkadaşlar yorum yazarsa görüntü kirliliği olmasın ,bana anlatacak şu şöyle bu böyle

olur diyecek arkadaşlardan cevap bekliyorum umarım Yardımcı olursunuz , Şimdiden
Vereceğiniz cevaplara Teşekkür ederim , Allah Razı olsun

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
kardes öle karısık sorular sormussun kı benım bıle kafam karıstı :D ama genel olarak ;
wincc Flexible ile sıemens hmilerı programlarsın ,DOP demıssın o delta onu screen editor yazılımı ile td 200 mıcrowınden uzrınden zaten

1-Entegreden kastın yazılımları birbirine entegre etmek ise step 7 de actıgın plc projesine sag tıkla ıntegrate hmı system i tıkla otomatik olarak wincc flexible acılacak ve plc projene operator panelini eklemiş olacaksın,yok fiziksel baglantıyı soruyorsan plc lerin tercihe göre kullancaagın mpi,dp,ethernet portları var,aynı sekilde operatör panelleri içinde geçerli.Profibus konnektorlerini ve profibus kablosunu kullanarak plc ile operator panelini istediğin protokolde haberleştirebilirsin(mpi.dp,ethernet)
2-plc ile operator paneli profibus kablosu üzerinden hem mpi hemde dp olarak haberleşebilir bu senin tercihine kalmış.
3-Siemens operatorlerini programlaman için wincc flexible kullanmalısın.
4-S7-1200 harıç diğerleri için evet ayrı bir yazılım wincc flexible kullanman lazım.
5-wincc flexible download diye googleden aratırsan cok rahat lınklere ulasırsın.

Çok Sağol Arkadaşım Aradığım cevapları önceden bulmuştum ama Yinede Allah razı olsun beni bilgilendirdiğin için...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri