s71200 ile delta servo sürme

ufuk6767

Üye
arkadaşlar kolay gelsin. konu şu ki s71200 programı ile puls üreterek delta asda b2 750 w servo sürmek istiyorum. yaptıklarım servo için gerekli yazılımı internetten indıridım ve parametrelerini ayarladım yada ben ayarladığı mı düşünüyorum. servonun kendı programından jog komutu ıle servo calısmakta fakat s7 1200 ıle servoya pusl gönderdiğimizde servo hareket etmiyor. soket bağlantıları araştırmalarım sonucu doğru olduğunu düşünüyorum eksik olan nedir bu konuda yardımcı olacak arkadaş varsa çok memnun kalırım

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bağlantılarda bir hata yapmış olabilirsiniz. 2 hafta önce aynı motor aynı sürücü delta plc ile sorunsuz sürdüm. Maillerimde pratik bağlantı şeması ve temel parametre ayarları vardı. Mailimi açtığımda sizinle paylaşayım.

burda soyle bır sıkıntımız var plc s71200 ve baglantıları cok farklı. ekte resımle paylasıyorum

Ekli dosyalar

• bağlantı.png
    bağlantı.png
    39.7 KB · Görüntüleme: 257
Bağlantı şemanıza baktığımda Servo_ ON sinyalini göremedim. Sanırım sıkıntınız bundan kaynaklanıyor.

ASD-B2 servo için harici pozisyonlama manuelini ekliyorum. Bu manueldeki parametre ayarlarını yaparak ve Servo ON sinyalini kalıcı olarak verdikten sonra servoyu sürebilirsiniz. Servo ON vermezseniz motor hareket etmeyecektir. Önce Servo?_ON yapıp ( Kalıcı olmalı hatta direk +24V güç kaynağından besleyebilirsiniz.) sonra pulse yollamalısınız.

ASDA-B2 Servo Harici Pozisyonlama.pdf

Ekli dosyalar

• ASDA-B2 Servo Harici Pozisyonlama.pdf
    117.8 KB · Görüntüleme: 160
Bağlantı şemanıza baktığımda Servo_ ON sinyalini göremedim. Sanırım sıkıntınız bundan kaynaklanıyor.

ASD-B2 servo için harici pozisyonlama manuelini ekliyorum. Bu manueldeki parametre ayarlarını yaparak ve Servo ON sinyalini kalıcı olarak verdikten sonra servoyu sürebilirsiniz. Servo ON vermezseniz motor hareket etmeyecektir. Önce Servo?_ON yapıp ( Kalıcı olmalı hatta direk +24V güç kaynağından besleyebilirsiniz.) sonra pulse yollamalısınız.

ASDA-B2 Servo Harici Pozisyonlama.pdf
2 numaralı giriş servo on kardeşim

nasıl çözdünüz probleminizin kaynağı neydi?

nasıl çözdünüz probleminizin kaynağı neydi?
Problem aslında işin çok acemi olmamızdı servo ilk denemem di ve plc farklı servo farklı olduğundan dolayı dahada sıkıntı yarattı tabi. Öncelikle servo nun yazılımını indirdim ve servo nun yazılımını öğrenmem 1 günümü aldı. Daha sonra servo nun soket baglantilari sıkıntılı idi tabi benim sıkıntılarım bunlar oldu

Burda benim paylaştığım resimdeki baglantilari yaparsanız simens plc ile delta servo surebilirsiniz ama adimlari sıra ile yapin

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaş aynı sorunu bende yaşıyorum çözümünü tam olarak açıklar mısın şimdiden teşekkürler

ayrıca parametrelerde bir değişiklik varmı

tekrar merhaba forumdaki diğer arkadaşlarda faydalanması için burada paylaşıyorum. soket bağlantıları eksiksiz bağlanmalı.
WhatsApp Image 2018-05-17 at 16.50.37.jpeg

plc simens s71200 sürücü delta asda b2 için gerekli parametreler
p2.15=0 p2.16=0 p2.17=0
dişli ayarları 2000 puls 1 tur atacak
p1.44=80 p1.45=1
sürücü puls degerini dijital ekranda motor devrine çevirme
p0.02=7

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606