s71200 ile ınkjet prınter haberleşme

herkese kolay gelsin öncelikle. s71200 plc ile videojet 1550 ınkjet prınterı ethernetle haberleştirmek istiyorum.Daha önce böyle bir uygulama yapmış ancak oradaki protokol seri port üzerinden idi.Bu yazıcıda sadece ethernet portu olduğundan erhernete döndüm.Daha önce benzer bir uygulama yapmış arkadaşlardan yardım bekliyorum.Olay aslında üçünü parti cihazla haberleşmek.Ancak daha önce böyle bir uygulama yapmadım.Yardımlarınızı bekliyorum.İyi çalışmalar herkese.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaşlar işlemi gerçekleştirdim.kısaca anlatmak gerekirse,haberleşmeyi rs 485 modül kullanarak point to point olarak yaptım.yazıcıya göndermem gereken tartılan son kilo ve hmi den girilen lot numarası.yazıcı videojet 1630 serisi idi.öncelikle her yazıcı markasının ascı karatker kodları en azından yazma işlemi ve sonlandırma karakteri değişiklik gösteriyor.videojette ayrıca ascii olarak lf,sep ve yazıcıda belirtilen kullanıcı adınıda sabit olarak göndermeniz gerekiyor.ağırlık değerimi ve lot numaramı bir data bloğa yazıyorum.bloğun içeriğininide array-char olarak yaptım.haberleşme komutu olarak ta bu send ptp ile beraber port configratıon komutu kullanılıyor.bu şekilde gönder komutu gönderdiğimde değerler yazıcıya aktarılıyor.bu konuda sorun yaşayanlara yardım edebilirim.iyi çalışmalar herkese.

arkadaşlar işlemi gerçekleştirdim.kısaca anlatmak gerekirse,haberleşmeyi rs 485 modül kullanarak point to point olarak yaptım.yazıcıya göndermem gereken tartılan son kilo ve hmi den girilen lot numarası.yazıcı videojet 1630 serisi idi.öncelikle her yazıcı markasının ascı karatker kodları en azından yazma işlemi ve sonlandırma karakteri değişiklik gösteriyor.videojette ayrıca ascii olarak lf,sep ve yazıcıda belirtilen kullanıcı adınıda sabit olarak göndermeniz gerekiyor.ağırlık değerimi ve lot numaramı bir data bloğa yazıyorum.bloğun içeriğininide array-char olarak yaptım.haberleşme komutu olarak ta bu send ptp ile beraber port configratıon komutu kullanılıyor.bu şekilde gönder komutu gönderdiğimde değerler yazıcıya aktarılıyor.bu konuda sorun yaşayanlara yardım edebilirim.iyi çalışmalar herkese.

hocam merhaba, konunun üzerinden baya zaman geçmiş ancak elinizde yaptığınız bu uygulamanın tia portal dosyası var mı?

aynı şekile yazdığıınız programı burda paylaşırsan çok seviniriz

Eline sağlık, videojet leri bende ilk kez görüyorum. İnanılmaz yaygın bir cihazmış!

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri