s7 300 ve wincc flexible ?

hopkins

Üye
Selam..
S7 300 de wincc flexible ı nasıl birarada kullanırız?yani protool da yaparken insert new object der op yi eklerdik..wincc flexible ın boyle bir durumu war mı ?profibus agı kurucam ama nasıl yapacagımı bilemiyorum..tşk.ler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
WinCC Flexible de Project menusunde "integrate Step7" diye bir menu var burdan hangi projeyle iliskilendirmek istiyorsan yapabilirsin..

tşk.ler dream..bi sorunum daha war wincc flexible yeni proje yarat dediğimde sürekli bir donguye giriyor..yeni projeyi oluştuuyor ama tekrardan aynı işlemlere baslıyor..bi fikri olan war mı acaba?

Merhabalar,

Üstteki sorunları aştım çok şukur ama insanoglu bu denemeye dewam ediyo tabiiki merak ettiklerini :p
yeni problem şu wincc flex 2005 i kaldırıp 2007 yi kurdum ve calıştırdım (zorda olsa) ama yuklerken simatic V5.4 gerekli diye bi uyarı verdi.Forumlarda boyle bişeyle karşılaşmadım..V5.4 ün gerekliligine dair..Bende V5.3 Yuklu 2005 te projemi integrasyon yapabilmiştim ama 2007 de yapamıyorum.Cunku File ' ın altında integrasyon secenegi yok! bu konuda bi bilgisi olan war mı ?Tşk.ler

Resimdeki tablo WinCC flexible ile kullanabileceğin programları göstermektedir.

bdoe9g.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
tşk.ler üstad yine imdada yetiştin :)

L +pop
T HansAndersen

Saygılar

bir de flexible micro versiyonunda s7 300 ile bi haberleşme kuramadım yalnızca 200 ü desteklediğini sanıyorum yapabilen arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşsınlar lütfennnn

WinCC Flexible de Project menusunde "integrate Step7" diye bir menu var burdan hangi projeyle iliskilendirmek istiyorsan yapabilirsin..

S7 projesinin bulunduğu klasörün adı veya kendi adı Türkçe karakter içermemeli (ş,ı,ğ..)
İngilizceye uygun yazılmaz ise "Integrate Step7" Browser penceresi Step7 projesi olarak görmeyebiliyor.
Buna dikkat edelim!

arkadaşlar bende wincc felex 2008 ve step 7 5.4 yuklu ama "Integrate Step7" secenegı ccıkmıyor bende sebebı ne olabılır

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri