S7 300 plc bağlantı kablosu

ArkadaŞlar merhaba s7 300 pc baĞlanti kablosunu kendİmİz yapabİlİrmİyİz yardimci olursaniz sevİnİrİm teŞekkÜrler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
s7-300 kablosu aslında bir aktif bir rs232/usb-rs485 çeviricisidir.Ayarlarını doğru yaptıktan sonra herhangi birini kullanabilirsin, Pasif bir kablo olsaydı inan sana yardımcı olurdum. Ama bence hiç bunlarla uğraşma. Minimum bir CPU nun değeri 700 eur. Riske girmeye değmez.

İstedİĞİn uzunlukta profİbus kablosu ve İkİ ucunada profİbus konnektÖrÜ İlede İŞİnİ gÖrebİlİrsİn

Selamlar,

Makina mühendisiyim. Tamamen meraktan PLC öğrenmek istiyorum. Elimde kenarda kalmış bir S7-313 2DP ve iki ucu konektörlü profibus kablom var.

Ancak daha işin başında tökezledim. Profibus kablosunun iki ucu da erkek bu durumda rs232 girişine bağlayamam. Zaten laptop'un rs232 girişi de mevcut değil. Bir USB-RS232 çevirici aldım ve bir ucunu PCye diğer ucunu da direkt olarak plc'ye bağlamayı denedim. Tüm gün boyunca PG/PC interface ayarlarından 100lerce farklı konfigurasyon denedim fakat mümkün değil bağlanamadım.

1. Böyle basit bir kablo ile bağlanmayı deneyerek mi hata yapıyorum?
2. PLC üzerindeki 2 girişten sağdaki profibus girişi sanırım ve ben soldakini kullanıyorum, yanlış mı yapıyorum?
3. Ben niye bağlanamıyorum? :)

bence hiç uğraşma, orjinal programlama kablosu al, usb girisine bagla, sonra diger ucunu(PLC tarafını) eğer connektörler yanyana ise soldakine,üst üste ise üst taraftakine bağla ...
set pg-pc interface den "PC adapter MPI" sec ve kullan
saygılar..

Arkadaş
1. Evet hata yapıyorsun
2.Hayır
3. S7-300 'e bağlanabilmek için RS232-mpi ve usb-mpi kablosuna ihtiyacın var. Ayrıca başka bağlantı adaptörleride var. Ama hepsi Siemens'in kendi ürünü.

RS 232 veya USB'den bağlanabilmek için, aşağıdaki adaptörlere ihtiyacın var.

SIMATIC PC Adapter (serial RS232) :6ES7 972-0CA23-0XA0

SIMATIC PC Adapter USB :6ES7 972-0CB20-0XA0

Ayrıca Siemens'in laptoplar için PCMCI yuvalarına takılabilen yada normal bilgisayarlar için PCI yuvalarına takılabilen ürünleride var. Herhangi bir ürünü aldıktan sonra driver'ını kurduğunda PG/PC ayarlarını yaparak bağlanabilirsin. Benim önerim SIMATIC PC Adapter USB ürünü. Kolay gelsin.

arkadasım siemensin s7 300 egitim seti var hesaplı iceriginde kabloda var (usb)

Usb \rs 232 Çevİrİcİ İle s7 300 e baĞlandim arkadaŞlar

Forum istatistikleri

Konular
128,390
Kullanıcılar
450,276
Son üye
ESENBEL

Yeni konular

Geri