S7 300 ile PC haberlesmesi

Arkadaşlar S7300 OPC server dan haberleşmek gibi bir kıstasınızmı var CP340 kartı kullanarak seri porttan pc ile s7300'ü rahatlıkla haberleştirebilirsiniz.İstediğiniz dataları bilgisayara gönderebilirsiniz.Yanlız pc deki programıda Visual Basic, Delphi, Labwiev vb. bir programda yazmanız gerekli. Benim bu şekilde birsürü uygulamam var.
Saygılarımla...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaşlar merhaba ben s7 200 ile s7 300 arası haberleşmeyi saglamaya calısıyorum,bunuda et200s ile ve m277(sanırımm) kullanmam gerekiyoda yada sadece et200s ile oluyormu bılmıyorummm bırde et200s hakkında elınde türkçe kaynak olan var mı yardımlarınız için sımdıden cok saolun arkadaslar...

slm arkadaşlar s7300 proğram kablosu ile op70 paneline proğram atılırmı...
bu konuda yardımcı olurmusunuz

Siemensin OPC server'ında en çok 256 IP kullanılabiliyormuş. Doğrumu?

merhaba arkadaşlar
ben de Scada yapmak için uzun araştırmalar içine girdim ve en sonunda OPC server olarak kepware OPC server ile tanıştım şuan ethernet portu üstünden kullanıyorum VB6 ile hazırladım OPC serverdan çok memnunum tavsiye ederim
Herkeze kolaygelsin
(Kepware OPC server birtek siemens desteklemiyor 100 e yakın PLC desteği var)

arkadaşlar siemensin mpi prodave diye bir paketi var çok az yer kaplıyor bu paketi kullanırsanız hem mpi protokolünden hem de endüstriyel ethernet olarak iletişim kurmanız mümkün bu paketi kullanarak visual basic te scada yapmıştık eğer mpi protokolünden haberleşmek isterseniz içinde iki adet dll var programı bir kez kurduktan sonra isterseniz bu dll leri bırakıp gerisini silin gitsin istediğiniz gibi data bloklardan , memory lerden nerden isterseniz iletişim yapabiliyorsunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri