S7-300 de analog giriş değerini scale(ölçeklendirme) yapmak

bsfrot

Paylaşımcı üye
Merhaba Arkadaşlar,

s7 300 plc ye analog giriş olarak 4-20 mA giriyorum.Ben PLC nin içinde bir scala yapmak istiyorum.Yani 4 mA de 0 derece; 20 mA de ise 500 derece görmek istiyorum.Hazır bir komut varmı?

Bunun için bir örnek yada bir açıklamaya ihtiyacım var.

Şimdiden yardımlarıız için teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
hazır komut istiyorsanız FC104 ve FC105 scale ve unscale bloklarıdır bunları incelemenizi öneririm.

hazır komut istiyorsanız FC104 ve FC105 scale ve unscale bloklarıdır bunları incelemenizi öneririm.

Öncelikle ilgin için teşekkürler..

Benim 10 adetten fazla analog giriş değerini scalandırmam gerekecek.Bu bahsettiğiniz bloklar bu 10 dan fazla analog giriş için işlem yapabilirmi.?

ikincisi bu bloklar hakkında bilgi alabileceğim en verimli link nedir? bilgilendiriseniz sevinirim..

Aynı bloğu 10 kere çağırın ve paremetrelerini her bir analog giriş için ayarlayın sorun olmaz.
F1 ile bloklarla ilgili yardım alabilirsiniz veya Step7 nin dökümanlar klasöründe "STEP 7 - System and Standard Functions for TI-S7-Converter" (pdf :76/106) den bakabilirsiniz.

Aynı bloğu 10 kere çağırın ve paremetrelerini her bir analog giriş için ayarlayın sorun olmaz.
F1 ile bloklarla ilgili yardım alabilirsiniz veya Step7 nin dökümanlar klasöründe "STEP 7 - System and Standard Functions for TI-S7-Converter" (pdf :76/106) den bakabilirsiniz.

Çok teşekürler..Uğraşıp sonuca vardıktan sonra sonucu paylaşacağım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri