S7-300 CPU HMI ile saat ayarı

dodo41

Üye
Merhaba arkadaşlar. S7-300 (315 2pn/dp) CPU'nun saatini MP277 8' Touch hmi panel üzerinden ayarlamak istiyorum. Simatic manager ve Wincc flexible kullanıyorum.
Siemens'in web sitesinde bir tane örnek proje var ama biraz karmaşık. Job no, mail vs. Bana lazım olmayan eklentiler var.
Elinde karmaşık olmayan bu tarz bir saat,tarih ayarlama projesi olan var mı? Varsa paylaşabilir mi?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
real time clock kullanıyorsun aslında çok basit .. önce okuyorsuın sonra data block içinde haftanın günü ayı tılı vs vs var oraya move ediyorsun ordanda yükselen krnarla yazdırıyorsun. diye hatırlıtorum

real time clock kullanıyorsun aslında çok basit .. önce okuyorsuın sonra data block içinde haftanın günü ayı tılı vs vs var oraya move ediyorsun ordanda yükselen krnarla yazdırıyorsun. diye hatırlıtorum
Örnek bir video veya proje var mı, fazla tecrübem yok o yüzden örnek bir anlatım varsa çok iyi olur.

abi tia portal var onla olmaz ama arkadaşlardan isterim

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri