s7 200'de motor devresi

s7200 de bir program yazmaya çalışıyorum.ama acemilikten bir yerinde takıldım kaldım. problem şu bir motor var starta basınca 10sn sonra çalışacak stoba basınca 7 sn sonra duracak.bunu nasıl yapabilirim?
iyi günler..

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
start ı0.0
stop ı0.1 olsun

ı0.0 ra zaman rölesi ekle alt networka geç
zaman rölesinin kontagını ekle Q0.0 'rı set yap
daha sonra yine alt networkta
ı0.1 ra ikinci zaman rölesi ekle alt networkta
2. zaman rölesinin kontagıyla Q0.0 çıkışını reset yap
çalışır.

hocam çok saol.ben starta basınca on delay timerı stoba basıncada off delay timeri kullanmaya çalıştım .kompleks düşünmüşüm. peki benim söylediğim gibi nasıl olur? yani starta basınca on delay sayıp motor devreye girecek,stoba basınca da off delay devreye girip bir süre sonra motor devreden çıkacak.

kardeş bende s7 200 programı yok denemem lazım yinede sen bir dene
ı0.0 la beraber m0.0 yardımcı rölesi çalıştır m0.0 açık kontafı zaman rölesini çalıştırsın
zaman rölesinin kontagıda motorunu set yapsın
ı0.1 la beraberde m0.1 yar. rölesini çalıştırsın zaman rölende kontagı resete çeksin
program varsa elinde paylaşabilirsen sevinirim. kolay gelsin.

kardeş çok saol.programı google da otomatik blogspot diye arattır.sonuçlarda ilk çıkan linke tıkla oradan bu programa ulaşabilirsin.kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri